Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Hry začínají víkendem českých nadějí

10 2006
Sauze d´Oulx - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Po pátečním slavnostním zahájení se o víkendu v Turíně a přilehlých horských střediscích už naplno rozběhnou soutěže zimních olympijských her. A z českého pohledu půjde o start pořádně ostrý. Ve hře je hned několik medailových nadějí.

První soutěží, která se pod olympijskou vlajkou rozeběhne, bude v sobotu závod sdruženářů i s kvartetem českých reprezentantů. Jako první se na můstek postaví Patrik Chlum, který jde do závodu s číslem sedm.

Po něm se představí Tomáš Slavík, Ladislav Rygl a Pavel Churavý. V Pragelatu je v 11.00 čeká skokanská část klasického závodu, běh začíná v 15.00.

V San Sicariu se ve 13 hodin vydají na trať biatlonisté v závodě na 20 km a čeští reprezentanti nejsou úplně bez ambicí. Vždyť ve startovní listině nechybí ani úřadující mistr světa z loňského šampionátu v Hochfilzenu Roman Dostál. Důvěru dále dostali Tomáš Holubec, Michal Šlesingr a Zdeněk Vítek.

Velkým želízkem v ohni bude boulařka Nikola Sudová. Vicemistryni světa z loňského šampionátu v Ruce čeká v 15.00 kvalifikace a pokud se nestane nic mimořádného, tak o čtyři hodiny později i finále, kam postoupí dvacet nejlepších. Olympijskou premiéru v této disciplíně si odbude i mladší ze sesterského dua Šárka Sudová.

FINÁLE BOULAŘEK BUDEME SLEDOVAT ON-LINE

První dvě soutěžní jízdy čekají na sáňkaře Jakuba Hymana. První v 16.00, druhá v 18.30. Závěrečné dvě jízdy jsou na programu v neděli.

Vedoucí muž světového poháru ve skocích na lyžích Jakub Janda zahájí cestu za vysněnou olympijskou medailí večerní kvalifikací, která začíná v na můstcích v Pragelatu v 18.00. Na startu budou i další tři čeští skokané - Jan Matura, Jan Mazoch, Borek Sedlák.

KVALIFIKACI SKOKANŮ BUDEME SLEDOVAT ON-LINE

Kompletní sobotní program ZDE

Neumannovou čeká na úvod skiatlon

Nedělní ráno nabídne českým fanouškům další adrenalinovou podívanou. Na start skiatlonu  (7,5 km klasickým stylem + 7,5 km volně) se v 10.00 postaví běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová. A i když s dosavadních devíti startů ve skiatlonu proměnila ve vítězství jediný, netají se velkými ambicemi. Na start se postaví i Helena ErbenováIva Janečková.

ZÁVOD VE SKIATLONU ŽEN BUDEME SLEDOVAT ON-LINE

Ve stejném čase jako české běžkyně zahájí olympijské účinkování snowboardista Martin Černík. Na U-rampě v Bardonechii ho čeká kvalifikace a v případě úspěchu od 14.00 dvě finálová kola.

V pravé poledne začne v Sestriere olympijský závod ve sjezdu. Zúčastní se ho hned čtyři čeští reprezentanti. Vedle Ondřeje Banka i Boris Zakouřil, Petr Záhrobský a Kryštof Krýzl. Hlavním důvodem masové účasti Čechů je vyzkoušet si sjezdovku před kombinačním sjezdem.

Ve 13.45 začne v Pragelatu skiatlon mužů na 30 km. Do české nominace se vešli Lukáš Bauer, Martin Koukal, Jiří Magál a Milan Šperl. Zejména Bauer by se mohl na dobře známých tratích ukázat. V loňské sezoně zde vyhrál skiatlonový závod Světového poháru.

ZÁVOD VE SKIATLONU MUŽŮ BUDEME SLEDOVAT ON-LINE

Turínský rychlobruslařský ovál okusí osmnáctiletá vycházející hvězdička Martina Sáblíková. Představí se od 16.30 v závodě na 3000 metrů, v němž na vícebojařském MS v Hammaru skončila na bronzovém stupínku.

Od 18.00 je na programu finále skoku na středním můstku v Pragelatu.

ZÁVOD BUDEME SLEDOVAT ON-LINE

Jako poslední se v nedělním programu představí rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná, kterou čeká rozjížďka na 500 metrů.

Kompletní nedělní program ZDE

Kurzy sázkových kanceláří na vybrané disciplíny:

Ženy:
Skiatlon na 7,5 km klasicky + 7,5 km volně:

Tipsport: Neumannová (2,5:1), Björgennová (3,5:1), Čepalovová (8:1), Šmigunová (15:1)
Fortuna: Björgennová (2,7:1), Neumannová (3,3:1), Scottová (4,5:1), Čepalovová (6:1).
Synot-Tip: Björgenová (2,5:1), Neumannová (3,6:1), Scottová a Čepalovová (obě 5,5:1).

Akrobatické lyžování - ženy:
Jízda v boulích:

Tipsport: Heilová (3:1), Traaová (3,5:1), N. Sudová (6:1).
Synot-Tip: Heilová (2,4:1), Traaová (3,8:1), Roarková M. (5,5:1), N. Sudová (6:1).

Muži:
Skiatlon na 15 km klasicky + 15 km volně:
Tipsport: Angerer (3:1), Vittoz (6:1), Bauer (8:1).
Fortuna: Angerer (2,5:1), Vittoz (5:1), Bauer (9:1).
Synot-Tip: Angerer (2,2:1), Vittoz (4,8:1), Bauer (8:1).

Skoky - střední můstek:
Tipsport: Ahonen (4:1), Janda (6:1), Hautamäki (7:1).
Synot-Tip: Ahonen (3,8:1), Janda (5,5), Hautamäki (6:1).                                   (ČTK)

Trénink Kateřiny Neumannové.Najdete na iDNES.czmobilní verze