Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hunter se prý jen lacině vymlouvá

27 2000
S y d n e y - Člen lékařské komise Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge obvinil amerického koulaře C. J. Huntera, že se snaží lacině vyklouznout z obvinění z dopinku. V pondělí vyšlo najevo, že Hunter měl letos čtyři pozitivní dopinkové testy. Podle Roggeho byla hladina nandrolonu zjištěného v jeho těle tak vysoká, že ji nelze vysvětlit tvrzením, že za to může vitamínový doplněk výživy.

Hunter, manžel sprinterky Marion Jonesové, měl v organismu tisícinásobně větší než povolené množství nandrolonu. Koulař v úterý svolal tiskovou konferenci, na níž se ho snažil obhájit odborník na otázku výživy Victor Conte ze San Franciska. Ten prohlásil, že za pozitivní nálezy může vitamínový preparát, který Hunter užíval. Conte preparát podrobil analýze a zjistil, že obsahuje nandrolon.

Rogge, který je žhavým kandidátem na funkci předsedy MOV po Juanu Antoniu Samaranchovi, považuje toto vysvětlení za nesmysl. "Jde o příliš velké množství, než aby za to mohl prostředek užívaný jako vitamínový doplněk," uvedl Belgičan, který se už léta zabývá dopinkem ve sportu.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz