Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hunter se prý jen lacině vymlouvá

27 2000
S y d n e y - Člen lékařské komise Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge obvinil amerického koulaře C. J. Huntera, že se snaží lacině vyklouznout z obvinění z dopinku. V pondělí vyšlo najevo, že Hunter měl letos čtyři pozitivní dopinkové testy. Podle Roggeho byla hladina nandrolonu zjištěného v jeho těle tak vysoká, že ji nelze vysvětlit tvrzením, že za to může vitamínový doplněk výživy.

Hunter, manžel sprinterky Marion Jonesové, měl v organismu tisícinásobně větší než povolené množství nandrolonu. Koulař v úterý svolal tiskovou konferenci, na níž se ho snažil obhájit odborník na otázku výživy Victor Conte ze San Franciska. Ten prohlásil, že za pozitivní nálezy může vitamínový preparát, který Hunter užíval. Conte preparát podrobil analýze a zjistil, že obsahuje nandrolon.

Rogge, který je žhavým kandidátem na funkci předsedy MOV po Juanu Antoniu Samaranchovi, považuje toto vysvětlení za nesmysl. "Jde o příliš velké množství, než aby za to mohl prostředek užívaný jako vitamínový doplněk," uvedl Belgičan, který se už léta zabývá dopinkem ve sportu.

Autor:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze