Hvězdné finále bude bez Svobody

15 2004
Atény - Jedinou pozici za postupem do finále zůstal český plavec Květoslav Svoboda. V semifinále 200 metrů volný způsob zaostal za osmým Rickem Sayem z Kanady o 1,11 vteřiny. Svoboda se tak nedostal do vybrané společnosti, ve finále se utkají mimo jiné světový rekordman Ian Thorpe, Michael Phelps, obhájce olympijského triumfu Pieter van den Hoogenband a Grant Hackett.

Svoboda však zaplaval devátý čas a do finálové osmičky nepostoupil. V pondělním finálovém programu nebude startovat ani Ilona Hlaváčková, která na znakařské stovce obsadila dvanáctou příčku.

S nejtěžším možným soupeřem se odpoledne utkají české basketbalistky, které čekají obhájkyně titulu ze Spojených států amerických. Zatímco svěřenkyně Jana Bobrovského v prvním zápase základní skupiny v prodloužení nestačily na Španělky, zámořské basketbalistky rozdrtily Nový Zéland rozdílem 52 bodů.

Druhé kolo čtyřhry ve stolním tenisu odehrají oba české páry. Petr Korbel s Richardem Výborným narazí na Rusy Dmitrije Mazurova a Alexeje Smirnova, Renátu Štrbíkovou a Alenu Vachovcovou čekají čtrnácté nasazené Chorvatky Tamara Borošová a Cornelie Vaidová.

Třetí a čtvrtou rozjížďku jachtařské třídy Evropa pak absolvuje Lenka Šmídová.

Bez české účasti se odehrají další finálové disciplíny. Medaile si rozdělí závodníci a závodnice ve vzpírání i judu, šermíři ve fleretu, střelkyně v trapu a střelci ze vzduchové pušky i dvojice skokanů a skokanek do vody. První boj o cenné kovy uvidí gymnastická hala, v níž se večer o olympijský titul utkají muži v soutěži družstev.

Živo bude i v olympijském zákulisí. Mezinárodní olympijský výbor totiž k odloženému disciplinárnímu slyšení pozval řecké sprintery Kostase Kenterise a Ekaterini Thanuovou.

Oba medailisté z atletických soutěží v Sydney se nedostavili k dopingové zkoušce a po nehodě na motocyklu jsou dosud v nemocnici. V Aténách však startovat nebudou, národní olympijský výbor je z řeckého týmu vyřadil.

Autoři: ,


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz