Hyková byla při premiéře nervózní

15 2004
Při své olympijská premiéře se devatenáctiletá Lenka Hyková do finále neprobojovala. V kvalifikaci vzduchové pistole skončila na šestnáctém místě. Ze zlata se radovala Olena Kostevyčová z Ukrajiny, ačkoli v do finále postoupila z posledního místa. O jejím triumfu rozhodl až dodatečný rozstřel.

Pro Hykovou olympiáda ovšem nekončí. Za tři dny nastoupí v Aténách v areálu Markopulo ve své silnější disciplíně, sportovní pistoli, v které může na postup mezi osmičku nejlepších klidně myslet.

Rodačka z Plzně žijící v Aši nastřílela celkem 380 bodů, přičemž jí vyšla především druhé položka. V té zaznamenala výborných 97 bodů. "Ze začátku jsem byla hrozně nervózní, což se projevovalo chybami," řekla Hyková.

Byla ráda, že má svoji olympijskou premiéru za sebou. "Nedopadlo to tragicky," ulevila si Hyková, a těšila se na svoji oblíbenou sportovní pistoli, v které letos skončila na druhém místě na Světovém poháru v Sydney.

Trenér Břetislav Putna výkon svěřenkyně v nabité konkurenci ocenil. "Odvedla i přes některé chybičky dobrou práci," uvedl.

V boji o bronz měla pevnější nervy Bulharka Maria Grozděvová, která rozhodující ranou porazila Číňanku Ťie Žen.

Kostevyčové se kvalifikace nevydařila a za Sekaričovou zaostávala o tři body. Ve finále ale každou ranou své manko smazávala a na předposlední položce se dostala na první místo.

Sekaričová však skóre opět vyrovnala a rozhodnout musela dodatečná rána. Kostevyčová trefila střed za 10,2 bodu, Sekaričová zvládla jen 9,4 bodu.

Ještě lépe se rozstřel o bronz vydařil Grozděvové, která trefila 10,4 bodu, zatímco Ťie Žen jen 9,7. V nebývale vyrovnané soutěži se pak dodatečnou ranou muselo rozhodnout i o pátém místě, jež díky trefě za rovných deset získala Ruska Natalija Paderinová před Němkou Munkhbayar Dorjsurenovou.

Česká reprezentantka Lenka Hyková do finále nepostoupila. Devatenáctiletá pistolářka obsadila při své olympijské premiéře v kvalifikaci nástřelem 380 bodů dělené 16. místo, k finálové osmičce jí scházely čtyři body.

Závod se vůbec nevydařil obhájkyni titulu ze Sydney, Číňance Tchao Lu-na. V kvalifikaci skončila s 366 body až třetí od konce.

Výsledky:
Ženy - vzduchová pistole:

1. Kostevyčová (Ukr.) 483,3 bodů - v rozstřelu 10,2 (384+99,3), 2. Sekaričová (SČH) 483,3 - 9,4 (387+96,3), 3. Grozděvová (Bul.) 482,3 - 10,4 (386+96,3), 4. Ťie Žen (Čína) 482,3 - 9,7 (384+98,3), 5. Paderinová (Rus.) 481,9 - 10,0 (386+95,9), 6. Dorjsurenová (Něm.) 481,9 - 9,3 (385+96,9), 7. Frölichová (Švýc.) 481,5 (384+97,5), 8. Ašumovová (Ázer.) 481,4 (386+95,4), ...16. Hyková (ČR) 380.

Olena Kostevyčová se zlatou medailí.

Autoři: ,


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...Najdete na iDNES.cz