Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

I Švédy snadný postup překvapil

Henrik Lundqvist a Christian Bäckman - Švédští hokejisté Henrik Lundqvist a Christian Bäckman se radují z postupu do finále olympijského turnaje. | foto: Reuters

24 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Hladká cesta do finále překvapila i samotné švédské hokejisty. "Čekal jsem, že Češi budou hrát lépe. Známe je jako tým s dobrou obranou a rychlým protiútokem, ale dnes to moc nepředvedli," řekl obránce Christian Bäckman, který přispěl k suverénnímu vítězství Švédska v semifinále olympijského turnaje jedním gólem.

"Začátek byl jako ze sna," svěřil se Frederik Modin, který překonal Milana Hniličku v české brance už ve 34. vteřině.

"Češi sice rovněž vyrovnali hned z první střely na branku, ale my jsme si už šli tvrdě za vítězstvím," dodal.

Také Mats Sundin si myslí, že rychlý gól byl pro vývoj zápasu určující. "Češi mají výborné mužstvo, umí podržet puk a hrát disciplinovaně. Proto bylo tak důležité, že jsme se rychle dostali do vedení."

Švédové se odrazili k vynikajícímu výkonu. "Byl to náš nejlepší zápas na turnaji," řekl Christian Bäckman. "Všechno nám vycházelo, Češi to s námi neměli lehké."

"Ukázali jsme, že umíme bojovat, šli jsme tvrdě za vítězstvím," souhlasí útočník Peter Forsberg.

Obránce Bäckman přiznal, že nečekal tak slabý výkon českých soupeřů. "Docela mě to překvapilo. Nevím, co se s nimi stalo ve druhé třetině, že nás nechali dát tři góly rychle po sobě," podivoval se zadák, který hraje NHL za St. Louis.

Postupem do finále olympijského turnaje je pro Švédsko velkým zadostiučiněním za propadák v Salt Lake City, kde před čtyřmi lety vypadli ve čtvrtfinále s Běloruskem.

"Pro celou naši zemi to tenkrát bylo obrovské zklamání. Jsme rádi, že se nám to podařilo odčinit," radoval se Bäckman. "Máme tady velmi dobrý tým, je výborně poskládaný. Ještě jsme neřekli poslední slovo," dodal směrem k finálovému zápasu.Najdete na iDNES.czmobilní verze