Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Dala první koš olympiády, přesto Burgrová smutní: Udělaly jsme moc chyb

Basketbalistka Ilona Burgrová po prohraném utkání s Čínou (28. července 2012). | foto:  Dan Materna, MAFRA

28 2012
Londýn (Od zpravodaje MF DNES) - Zapsala se do historie londýnské olympiády - Ilona Burgrová dala vůbec první zápasový koš v basketbalové hale. Jenže skóre 2:0 bylo jedinou chvílí, kdy Češky vedly. Číně podlehly 57:66 a pivotka Burgrová přiznala: "Bohužel jsme udělaly spoustu zbytečných chyb."

Co vaši olympijskou premiéru v Londýně rozhodlo?
Myslím, že jsme do utkání vstoupily trošičku vlažněji, než bychom chtěly. Nechaly jsme Číňanky střílet zbytečně moc trojek, roli sehrály taky naše ztráty. Nesoustředěnost? Nervozita? Nevím, jak to přesně nazvat.

Mohl hrát roli i nečekaně brzký start už od 9 hodin místního času?
Není to obvyklý čas pro nikoho, ale já osobně jsem se tím necítila nijak handicapovaná, neměla jsem s tím problém. Spíš to byla určitá nervozita z olympiády jako takové. Nečekaly jsme, že se takhle zaplní hala, diváci byli úžasní, bavili se basketem. Pro lidi to byl pěkný zápas, bohužel jsme udělaly spoustu zbytečných chyb, což nás spolu se špatnou komunikací v obraně stálo vítězství.

Fotogalerie

Byla Čína lepší, nebo je to soupeř zhruba na vaší úrovni?
Naše skupina je vyrovnaná: s výjimkou jediného velkého favorita, jímž jsou Američanky, se zbylé týmy poperou o zbylá místa. Ale Číňanky zahrály dobře, jsou silné, mají vynikající hráčky na perimetru, k tomu kvalitu pod košem.

Na paniku by však po první porážce bylo brzy, ne?
Přesně tak, je to první zápas. Máme velké rezervy, musíme se připravit na další utkání a kouknout se, co jsme udělaly špatně.

Kvůli brzkému začátku duelu jste nešly na zahajovací ceremoniál, sledovaly jste jej aspoň na dálku?
Koukaly jsme se do chvíle, kdy přišli na plochu čeští sportovci v krásných holinkách a s deštníky. Pak jsme se všichni odebrali do svých pokojů a snažili se jít spát. Ale samozřejmě nás vzbudil ohňostroj - ani nevím, v kolik byl, jen jsem se probrala a slyšela, jak to venku strašně rachtá.

Najdete na iDNES.czmobilní verze