Postřelili ho a byl na vozíku. V Londýně chce dát gól v každém zápase

GÓL. Indický pozemní hokejista Sandíp Singh si pro olympijské hry vytyčil odvážný cíl: v každém zápase chce vstřelil alespoň jeden gól. | foto: Profimedia.cz

25 2012
Před šesti lety nedorazil na sraz národního týmu před mistrovstvím světa v Německu. Po náhodné přestřelce ve vlaku zůstal dva roky upoutaný na invalidní vozík. Zdravotní potíže však Sandíp Singh zvládl bravurně. V Londýně má být jednou z hvězd indického týmu v pozemním hokeji.

"A v každém zápase chci dát gól," říká směle šestadvacetiletý hráč. 

Olympijskou atmosféru už zná, zahrál si v Aténách 2004. Okouzlen největší sportovním svátkem si talent indického pozemního hokeje nechal na předloktí vytetovat pět olympijských kruhů. Ale za dva roky... 

Na sraz národního týmu před odjezdem na mistrovství světa v Německu 2006 nedojel, stal se náhodnou obětí přestřelky ve vlaku. Od ochrnutí jej dělily milimetry, dva roky byl odkázaný na invalidní vozík. 

Souboj s vlastním zdravím vyhrál, opět začal chodit a vrátil se do reprezentace. Olympijské hry v Pekingu 2008 však sledoval pouze v televizi, stejně jako jeho spoluhráči. Indie se na turnaj v pozemním hokeji nekvalifikovala.

"Kdybychom se nedostali ani do Londýna, pozemní hokej v Indii by se stal dinosaurem," citovala jej stránka Hindustan Times

Do pravěku svůj milovaný sport upadnout nenechal. Na olympijském kvalifikačním turnaji Sandíp Singh zářil, nastřílel 16 gólů. Z toho pět ve finálovém utkání proti Francii, které Indie vyhrála 8:1.

A střílet chce i na olympijských hrách. Gól v každém zápase - jak zní jeho cíl - by prý pomohl zacelit rány po pekingském zklamání. Jednoduché to však bývalý kapitán národního týmu mít nebude, vždyť Indie se v základní skupině utká s olympijskými šampiony z Německa a týmem Nizozemska.

Autor:

Další z rubriky

Šampioni předávali vydražené věci, peníze pomohou i chlapci na vozíku

Úspěšní dražitelé a zástupci českých medailistů pózují po slavnostním předávání.

VIDEO "Přeju hodně bezpečné zábavy s ostrým kordem," smál se pětibojař David Svoboda. "Moc gratuluju,"...

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

Najdete na iDNES.cz