Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Indové žádají omluvu, záhadná žena jim při zahájení OH ukradla slávu

Při slavnostním ceremoniálu se mezi skupinu sportovců Indie vmísila neznámá žena (v červeném). (27. července 2012) | foto: Reuters

29 2012
Indie se těšila na svůj okamžik slávy, zápasník Sušil Kumar hrdě pozvedl vlajku, když... Co to? Do čela indické výpravy, která defilovala při slavnostním zahájení olympijských her v Londýně, se znenadání vmáčkla neznámá žena v modrých kalhotách a červené halence. Ukradla nám naši velkou chvíli, zlobí se Indové a po organizátorech her požadují omluvu.

Byla to účastnice programu zahajovacího ceremoniálu. "Neměla tam co dělat, byl to jasný případ nežádoucího vniknutí," postěžoval si indickým médiím šéf olympijské výpravy v Londýně. "Budeme to s organizátory her řešit a žádat omluvu. Šokovalo nás to. Náš tým byl vidět deset sekund a veškerou pozornost na sebe strhla tato dáma," dodal pobouřeně.

Při slavnostním ceremoniálu se mezi skupinu sportovců Indie vmísila neznámá...

Neznámá žena byla o to více vidět, že indická výprava byla sladěná do žluto-tmavomodré kombinace, přičemž indické sportovkyně měly na sobě výrazně žluté šaty. "Nevíme, kdo to je a proč měla dovoleno pochodovat s námi. Přitom zahájení bylo jen pro naše sportovce a funkcionáře," zlobil se šéf mise.

Organizátorům vytkli indičtí funkcionáři nedostatky v otázce bezpečnosti.

"Šla vepředu, měla úplně odlišné šaty. Neměla ani identifikační kartu. Někdo si jí přece musel všimnout," reagoval dnes místopředseda  indického olympijského výboru Tarlochan Singh.

Žena vypadající jako Indka byla podle tamních médií postgraduální studentka z Bengalúru, která žije v Londýně a měla svou roli v zahajovacím ceremoniálu.

Šéf organizačního výboru Sebastian Coe ujistil, že nepředstavovala žádné nebezpečí. "Byla to prostě účastnice programu, která se do toho příliš vžila," řekl.

Během ceremoniálu vystupovalo zhruba 10.000 dobrovolníků a Indka byla jednou z nich, takže podle Coea nešlo o porušení bezpečnosti. "Ať vás ani nenapadne, že sem přišla jen tak z ulice," dodal.

Indii reprezentuje na hrách v Londýně 83 sportovců, což je nejvíc v historii.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze