Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Interní bitvu klasiků vyhrál Bauer

7 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nejhorší mají čeští běžci na lyžích za sebou. Ve středu ukončili čtrnáctidenní vysokohorské soustředění na olympijských tratích v Soldier Hollow a přestěhovali se do olympijské vesnice v Salt Lake City. Teď už jen při olympijských kláních sbírat sladké plody své práce, vždyť už v sobotu je čeká úvodní závod s hromadným startem na třicetikilometrové trati volnou technikou. "Forma? Těžko se to posuzuje, ale myslím, že jsme udrželi standard, který nás provázel v celé sezoně. Takže doufám, že dopadneme slušně, že se spokojenost dostaví," doufá v optimistické olympijské zítřky Miroslav Petrásek, reprezentační kouč.

Po náročné dřině už družstvo mužů jen dolaďuje formu. Poslední ostrý test se konal o víkendu, kdy došlo na interní měření sil, které na klasice i v bruslení vyhrál Lukáš Bauer. Právě čtyřiadvacetiletý rodák z Ostrova nad Ohří, jenž se v sezoně blýskl senzační čtvrtou příčkou při Světovém poháru v Kuopiu, patří k českým olympijským nadějím na velmi solidní umístění.

"Druhý skončil při testech Jirka Magál, třetí Martin Koukal. Ale těžko soudit," krčil rameny Petrásek, jenž si pochvaloval, jak se jeho svěřenci vyrovnali s místními náročnými podmínkami i nezvyklou nadmořskou výškou. "Někdy trochu zápolili s dechem, ale přece jen, je to 1700 metrů vysoko."

Hlavu běžcům nedělají ani přísná bezpečnostní opatření. V dějišti olympijských závodů pobývali drahnou dobu a zpočátku jim život nekomplikoval prakticky nikdo. Později už závodníků i kontrol přibývalo, fronty u vchodu do areálů se dloužily. "Někdy je to nepříjemné, ale takové věci k olympiádě patří. Navíc se nejedná o žádný teror. Prostě si musíme zvyknout, že z hotelu vyrazíme patnáct dvacet minut dřív," podotkl Martin Petrásek.

Češi by za světem neměli v nepříliš obvyklém klimatu i podmínkách zaostávat ani co do technického vybavení, na něž v minulosti občas doplatili. "Pokud se nezmění počasí, nečekám žádný extrémní vliv. A tratě jsou spravedlivé, měl by vyhrát ten nejlepší," mínil reprezentační trenér. 

Autor:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze