Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Interní bitvu klasiků vyhrál Bauer

7 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nejhorší mají čeští běžci na lyžích za sebou. Ve středu ukončili čtrnáctidenní vysokohorské soustředění na olympijských tratích v Soldier Hollow a přestěhovali se do olympijské vesnice v Salt Lake City. Teď už jen při olympijských kláních sbírat sladké plody své práce, vždyť už v sobotu je čeká úvodní závod s hromadným startem na třicetikilometrové trati volnou technikou. "Forma? Těžko se to posuzuje, ale myslím, že jsme udrželi standard, který nás provázel v celé sezoně. Takže doufám, že dopadneme slušně, že se spokojenost dostaví," doufá v optimistické olympijské zítřky Miroslav Petrásek, reprezentační kouč.

Po náročné dřině už družstvo mužů jen dolaďuje formu. Poslední ostrý test se konal o víkendu, kdy došlo na interní měření sil, které na klasice i v bruslení vyhrál Lukáš Bauer. Právě čtyřiadvacetiletý rodák z Ostrova nad Ohří, jenž se v sezoně blýskl senzační čtvrtou příčkou při Světovém poháru v Kuopiu, patří k českým olympijským nadějím na velmi solidní umístění.

"Druhý skončil při testech Jirka Magál, třetí Martin Koukal. Ale těžko soudit," krčil rameny Petrásek, jenž si pochvaloval, jak se jeho svěřenci vyrovnali s místními náročnými podmínkami i nezvyklou nadmořskou výškou. "Někdy trochu zápolili s dechem, ale přece jen, je to 1700 metrů vysoko."

Hlavu běžcům nedělají ani přísná bezpečnostní opatření. V dějišti olympijských závodů pobývali drahnou dobu a zpočátku jim život nekomplikoval prakticky nikdo. Později už závodníků i kontrol přibývalo, fronty u vchodu do areálů se dloužily. "Někdy je to nepříjemné, ale takové věci k olympiádě patří. Navíc se nejedná o žádný teror. Prostě si musíme zvyknout, že z hotelu vyrazíme patnáct dvacet minut dřív," podotkl Martin Petrásek.

Češi by za světem neměli v nepříliš obvyklém klimatu i podmínkách zaostávat ani co do technického vybavení, na něž v minulosti občas doplatili. "Pokud se nezmění počasí, nečekám žádný extrémní vliv. A tratě jsou spravedlivé, měl by vyhrát ten nejlepší," mínil reprezentační trenér. 

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz