Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijské vesnice ožily, sportovce vítala starostka Isinbajevová

Tyčkařská šampionka Jelena Isinbajevová (uprostřed) v Soči slavnostně zahájila provoz olympijské vesnice. | foto: AP

30 2014
Vítejte, ať se u nás cítíte jako doma! Ruská tyčkařská šampionka Jelena Isinbajevová osm dní před zahájením zimních her slavnostně otevřela olympijskou vesnici v Soči. Mezi sportovci, kteří si jako první osahali nové prostředí, nechyběli čeští reprezentanti v čele s dvojnásobnou šampionkou z Vancouveru rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou.

"Rusko je svou pohostinností vyhlášené. Uděláme vše pro to, aby se vám tady líbilo a abyste zde byli spokojení," řekla slavná atletka, která bude během her fungovat jako starostka přímořské olympijské vesnice v Soči.

Zahájen byl i provoz dvou olympijských vesnic v horském středisku Krasnaja Poljana, které je od Soči vzdálené zhruba 50 kilometrů. Jejich starostkou je rychlobruslařka Světlana Žurovová. Ve všech vesnicích mají sportovci, trenéři, funkcionáři i hosté k dispozici například fitness-centrum, kino, knihovnu nebo koncertní sál.

V Krasné Poljaně jsou olympijské vesnice pro 3 000 a 1 000 lidí, přímo v Soči bude bydlet 2 000 sportovců a členů doprovodu. Štáb ČOV pod vedením Martina Doktora převzal příslušné budovy ve vesnicích už na počátku týdne. "Pokoje jsou stroze vybaveny, ale jsou čisté a prostorné. Vše voní novotou," podotkl šéf mise Doktor na webu olympic.cz.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze