Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Islámští radikálové hrozí útoky

12 2000
S y d n e y - V sobotu začne asi šest set policistů se psy a členů protiteroristické jednotky v Sydney důkladně prohledávat všechny ubytovny olympioniků, kteří se začnou do dějiště her sjíždět 2. září. Speciální komando slíbilo, že prohledá každý centimetr olympijské vesnice. "Budou hledat všechno, co by mohlo vypadat podezřele. Tedy různé balíčky, tašky, krabičky a další předměty," potvrdil šéf bezpečnostních složek na olympiádě Paul McKinnon.
Dodal, že izraelskou výpravu bude po zkušenostech z her v Mnichově v roce 1972, kdy palestinští teroristé postříleli jedenáct jejich členů, hlídat vlastní speciální ochranka. McKinnon také uvedl, že další pátrání po bombách začne 1. září v Olympijském parku v Homebusch Bay a na sportovištích v Darling Harbouru a potrvá až do skončení her. Pořadatelé už dostali několik varování, převážně od stoupenců islámského radikála Usámy bin Ládina.
Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz