Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Italka Ceccarelliová senzačně vyhrála super-G

17 2002
Snowbasin - Italské sjezdařky nečekaně kralovaly olympijskému superobřímu slalomu, propadly naopak rakouské favoritky. V nejrychlejším čase senzačně projela cílem Daniela Ceccarelliová, která dosud nevyhrála žádný závod Světového poháru. Třetí místo obsadila se ztrátou 27 setin její italská krajanka Karen Putzerová. Mezi ně se vklínila Chorvatka Kosteličová, nejlepší z Rakušanek Meissnitzerová skončila až čtvrtá. Česká lyžařka Hrstková dojela 25., Martinovová závod nedokončila.

Největší aspirantka na titul Renate Götschlová, bronzová ze sjezdu a stříbrná v kombinaci, skončila až osmá. Němka Hilde Gergová obsadila pátou pozici, šesté místo patřilo další Rakušance Michaele Dorfmeisterové a sedmá dojela vítězka sjezdu Carole Montilletová z Francie.

Šestadvacetiletá Ceccarelliová, povoláním armádní policistka, vybojovala životní medaili. Ze světové soutěže to byl její vůbec první cenný kov, v závodech Světového poháru dosud nevyhrála.

Na dvou uplynulých mistrovstvích světa se vítězka, jež vyrůstala v Římě, nedostala do první desítky. Ve sjezdu v Salt Lake City skončila až dvacátá, v uplynulých třech sezónách Světového poháru obsadila postupně celkově 66., 64. a 40. místo.

"Vyhrála jsem svou první zlatou medaili na svých prvních olympijských hrách. Je to něco neuvěřitelného," uvedla sjezdařka, která se z Říma do hor přestěhovala až ve svých patnácti letech. 

"Jen jsem nechala lyže jet z kopce, nemyslela jsem si, že by to mohlo stačit na takovýto výsledek. Věděla jsem, že se mi závod podařil, ale že to bude na zlato, to jsem opravdu netušila," uvedla Ceccarelliová, v kariéře nejlépe druhá v závodu Světového poháru před Vánoci.

Kosteličová si po závodu pochvalovala, že zlatou medailí v kombinaci si splnila cíl, a dnes jela velmi uvolněně. "Tato disciplína pro mne znamenala velkou výzvu, protože jsem si až dosud myslela, že jí jezdit neumím," řekla Chorvatka, která v kombinaci vybojovala pro svou zemi vůbec první medaili ze zimních olympijských her. 

Sjezdařka Lucie Hrstková figurovala ve výsledkové listině na pětadvacáté pozici, na vítězku ztratila bez tří setin tři vteřiny. Druhá česká zástupkyně na startu Gabriela Martinovová závod nedokončila stejně jako dalších jedenáct sjezdařek. 


Výsledky:
1. Ceccarelliová (It.) 1:13,59 min., 2. Kosteličová (Chorv.) -0,05 s, 3. Putzerová (It.) -0,27, 4. Meissnitzerová (Rak.) - 0,36, 5. Gergová (Něm.) -0,40, 6. Dorfmeisterová (Rak.) -0,49, 7. Montilletová (Fr.) -0,69, 8. Götschlová (Rak.) -0,85, 9. Reyová-
Belletová (Švýc.) -1,14, 10. Suchetová (Fr.) -1,24, 11. Ertlová (Něm.) -1,25, 12. Wibergová (Švéd.) -1,30, 13. Kostnerová (It.) - 1,40, 14. Clarková (USA) -1,54, 15. Ruizová-Castillová (Šp.) - 1,58, ...25. Hrstková -2,97, Martinovová (obě ČR) nedokončila.

 

Italka Daniela Ceccarelliová si jede pro vítězství v Super-G

Nečekanou šampionkou v superobřím slalomu se stala Italka Ceccarelliová, která před olympiádou nevyhrála žádný závod Světového poháru.

Autor:


Další z rubriky

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz