Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Italská vláda poskytne ZOH miliony eur

18 2005
Řím - Italská vláda zřejmě našla cestu, jak organizačnímu výboru zimních olympijských her v Turíně pomoci zacelit díru v rozpočtu. Prostřednictvím nově založené agentury Torino Evolution by mělo do prázdné kasy pořadatelů přijít 170 milionů eur ze státních peněz. Dnes to uvedl italský deník Gazzetta dello Sport, podle něhož by měly peníze na účet dorazit nejpozději za dva měsíce.

Založení agentury Torino Evolution bylo nezbytné, protože podle italských zákonů není možné, aby vláda přímo financovala soukromou společnost jako je organizační výbor her v Turíně 2006.

Většinový podíl v nové agentuře bude mít státní agentura na podporu průmyslu Sviluppo Italia, 49 procent akcií bude v rukou Turína a přilehlého regionu Piemont.
 
Šéf organizačního výboru Valentino Castellani v říjnu přiznal, že pořadatelům v rozpočtu chybí 186 milionů eur. Špatnou finanční situaci, kterou způsobily neočekávaný růst nákladů a menší finanční podpora ze strany sponzorů, měly prostřednictvím sponzorských smluv zlepšit společnosti vlastněné státem. Nyní vláda našla další řešení, jak zajistit finanční pokrytí her, které v Turíně začnou za rok.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze