Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ivaniševič si chce v Sydney spravit chuť

12 2000
S y d n e y - Chorvatský tenista Goran Ivaniševič dnes dorazil do Sydney s cílem v olympijském turnaji prorazit konečně v letošní sezóně. Z devětadvaceti zápasů Ivaniševič letos vyhrál pouze dvanáct a na třech turnajích v řadě, ve Wimbledonu, Indianapolis a US Open, vypadl v prvním kole. V hodnocení ATP klesl až na 92. místo a prohlásil, že tenis už ho nebaví. "Možná všechno změní to, že nebudu hrát jen za sebe, ale za svou vlast, kdo ví," řekl po příletu do Sydney Ivaniševič, jenž ve středu oslaví devětadvacáté narozeniny.
Trojnásobný finalista Wimbledonu se olympijských her zúčastní už počtvrté. Nejlepšího výsledku dosáhl v roce 1992 v Barceloně, kde vybojoval bronz ve dvouhře i čtyřhře. Olympijská atmosféra se Chorvatovi stále zamlouvá. "Je to opravdu zábavné, bydlet ve vesnici a stýkat se s ostatními sportovci. Pokud má někdo šanci se na olympijské hry dostat, měl by ji využít. Jinak přichází o mnoho," dodal Ivaniševič.
Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz