Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jachtař Maier před startem přetrhl šňůru

23 2000
S y d n e y - Český jachtař Michael Maier vstoupil do olympijského závodu ve třídě Finn hodně nešťastně. Těsně před startem první rozjížďky se mu přetrhla šňůra u ráhna, a to poznamenalo jeho dnešní výkon. "Něco takového se stane snad jednou za dvacet let. Jakžtakž jsem to stihl navázal, ale nebylo to ono," zlobil se Maier. S osmým místem v první jízdě nebyl spokojen, ve druhé se však propadl až na devatenácté místo.
"Kam jsem zajel, tam to bylo špatně. Navíc mě Švýcar Theurer u jedné bójky úplně nesmyslně zavřel, a to byla další ztráta," stěžoval si český jachtař. Nebyl sám, kdo měl dnes problémy. Největší favorit Kanaďan Richard Clarke skončil dokonce až za ním.

Výborně si naopak po dnu volna vedla Lenka Šmídová ve třídě Evropa. V závěru páté rozjížďky se propracovala ze čtrnácté pozice na osmou. Odpoledne pak v čele celého pole závodnic dlouho pronásledovala Španělku Garrigaovou a dojela na třetím místě. Celkově se posunula na desátou příčku.
Autor:


Další z rubriky

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz