Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jachtař se na olympiádě neprosadil

30 2000
S y d n e y - Jachtař Michael Maier obsadil v olympijské regatě třídy Finn konečné devatenácté místo a oproti vystoupení na minulých hrách v Atlantě si pohoršil o pět pozic. V průběhu sezony dosáhl Maier několika cenných úspěchů mezi světovou elitou, ale na vlnách Tasmánského moře v okolí Sydney se mu nedařilo. V dnešních závěrečných dvou jízdách obsadil sedmnácté a devatenácté místo.

Zlatou medaili vybojoval Brit Iain Percy, mistr Evropy z loňského roku, který si zajistil prvenství už v předposlední jízdě. Do závěrečné rozjížďky britský jachtař ani nenastoupil. Druhý skončil Ital Luca Devoti a až třetí loňský světový šampion Fredrik Loof ze Švédska, který pokazil desátou jízdu, ale ve finálovém souboji o bronz porazil vítěze z Atlanty Poláka Mateusze Kusznierewicze.

Konečné pořadí třídy Finn (po jedenácti jízdách):
1. Percy (Brit.) 35,00, 2. Devoti (It.) 46,00, 3. Loof (Švéd.) 47,00, 4. Kusznierewicz (Pol.) 48,00, 5. Rohart (Fr.) 55,00, 6. Silvestri (USA) 64,00, 7. Godefroid (Bel.)  65,00, 8. Adakan (Tur.) 66,00, ...19. Maier (ČR) 136,00.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz