Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jachtařka Kozelská v olympijské regatě klesla na dvanácté místo

Tréninkové jízdy jachtařů v Marina da Glória v brazilském Riu. | foto: Reuters

10 2016
Veronika Kozelská Fenclová klesla po druhém dnu jachtařských soutěží v olympijském Riu de Janeiro na průběžnou dvanáctou příčku v třídě Laser Radial.

Kozelská vstupovala do dnešních rozjížděk po úpravě pondělních výsledků kvůli diskvalifikaci jedné ze soupeřek jako sedmá. Stejně jako v pondělí dojela nejprve jedenáctá.

„Rozjížďky se zase jely ve středním větru. V první rozjížďce jela Verča od začátku v první desítce, ale trošku se prala s technikou jízdy na zadní vítr, tak trochu ztrácela,“ uvedl kouč Jakub Kozelský.

V druhé jízdě byla hned po startu v čelní skupince. „Ale před první značkou přišla nečekaná změna zleva a Veronika točila až kolem 30. místa. Trochu smůla,“ napsal Kozelský.

Ve druhém kole se vytáhla na 16. místo. „To je akceptovatelné. Chyběl jen kousek, aby se protáhla před skupinou lodí a dojela těsně za desítkou,“ dodal.

Celkově je tak jeho manželka o dvě místa za elitní desítkou, která pojede finálovou jízdu. „Pořád má závod slušně rozjetý. Hodně soupeřů tam má už velmi špatný aspoň jeden dojezd a už si nemůžou dovolit žádnou chybu,“ uvedl Kozelský.

V čele je po čtyřech z deseti rozjížděk Číňanka Sü Li-ťia, obhájkyně zlata z Londýna.

Jachting v Riu - výsledky

Muži
RS:X - po šesté rozjížďce:
1. Dempsey (Brit.) 9, ...31. Lavický (ČR) 142.

Laser - po čtvrté rozjížďce: 1. Alsogaray (Arg.) 7, ...28. Teplý (ČR) 67.

Ženy
Laser Radial - po čtvrté rozjížďce:
1. Sü Li-ťia (Čína) 7, ...12. Kozelská Fenclová (ČR) 29.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze