Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Jachtařka si pochvaluje novou loď

18 2004
Cagliari - Na lodi upravené podle olympijských pravidel jela jachtařka Lenka Šmídová na mistrovství světa. V třídě Evropa obsadila čtvrté místo a potvrdila medailové ambice pro nadcházející olympijské hry. "Musím říci, že jsem byla se sebou spokojena, že mi to výborně jelo. Mám za sebou dobrý závod," řekla Šmídová ČTK.

Olympiáda je za dveřmi, slavnostní zahájení otevře letní hry 13. srpna a Šmídová čtvrtým místem potvrdila svoji výbornou formu z celé sezony.

"Na olympiádu se strašně těším. Mám dobrý předpoklad zopakovat podobný výsledek," věřila si Šmídová.

Na mistrovství světa v Cagliari se prosadila, i když se pět ze šesti dnů jelo v silném větru. Takové podmínky její lehčí váze dříve příliš nesvědčily.

"Rozhodně jsem si v silném větru posílila sebevědomí. Vím, že na to mám, a nemusím se teď bát, když se větrem ohýbají stromy," smála se jachtařka.

Dvakrát rozjížďku pokazila, ale tyto výsledky se v konečném hodnocení škrtaly. "Jednou jsem ťukla bójku, to byla chyba," řekla k dvaadvacátému místu. Druhá ztráta byla trošku kuriózní a nešťastná. Koupila si nové boty, protože ty staré dosloužily.

Hned po startu vyvažovala a měla popruh zachycen na konci chodidel. "Boty vyklouzly, udělala jsem kotrmelec do vody a loď se převrátila. Byla to strašná škoda," popsala Šmídová.

Podruhé Šmídové pomáhal trenér David Křížek, který jí bude asistovat i v Aténách. "A zase jsem dojela čtvrtá. Nevím, co ten David se mnou dělá," vtipkovala, ale jinak jeho závodní servis ocenila. "Spolupráce je prospěšná," řekla.

Křížek měřil sílu a směr větru, zjišťoval vodní proudy a sháněl předpověď počasí. "Jednou to perfektně vyšlo. Zjistil, že se má změnit vítr, já taktizovala a dojela v rozjížďce druhá," řekla Šmídová.

Olympijský stěžeň i plachty se jachtařce na šampionátu osvědčily. "Jdu správným směrem, měla jsem dobrou rychlost," zjistila a pochvalovala si také kvality nové lodi, pojmenované Flying Bobina. "Jela rozhodně líp než stará," porovnala.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze