Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jachtařka Šmídová skončila sedmá

Jachtařka Šmídová - Česká jachtařka Lenka Šmídová vybojovala třetí místo na světovém šampionátu. | foto: ČTK/EPA

29 2000
S y d n e y - Skvělými výkony v závěrečné části soutěže jachtařek postoupila Lenka Šmídová ve třídě Evropa až na konečné sedmé místo. V poslední jízdě jí scházely k vítězství tři vteřiny, což jsou na moři necelé dva metry. Ještě však musí počkat jak jury posoudí prostest Mexičanky Wolfové, která tvrdí, že Šmídová v dopolední jízdě, v níž byla česká olympionička desátá, narazila do bójky. Pokud jury protest uzná, znamenalo by to v jízdě diskvalifikaci.

Dosavadním maximem bylo čtrnácté místo, které ve třídě Finn obsadili Michael Maier v Atlantě a Josef Šenkýř v Moskvě 1980.

Olympijskou vítězkou se stala Britka Shirley Robertsonová. Stříbro získala stejně jako před čtyřmi lety v Atlantě Matthysseová a bronz připadl Sereně Amatové z Argentiny.

Závěr regaty byl velmi dramatický. Matthysseová v předposlední jízdě snížila náskok vedoucí britské jachtařky z devíti bodů na čtyři. Nizozemka vyhrála i finálovou jízdu a ke zlaté medaili potřebovala, aby Robertsonová dojela ne lépe než čtyři místa za ní. Britka byla po startu pátá, ale postupně se propracovala na třetí místo a Matthysseovou porazila o dva body.

Výsledky: 1. Robertsonová (Brit.) 37,00, 2. Matthysseová (Niz.) 39,00, 3. Amatová (Arg.) 51,00, 4. Garrigaová (Šp.) 61,00, 5. Multalaová (Fin.) 61,00, 6. Dezillieová (Belg.) 68,00, 7. Šmídová (ČR), 8. Nevierová (It.) obě 75,00.

Autor:


Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz