Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr, Čajánek, Michálek. Trenér Růžička prozradil, jak budou vypadat útoky

SPOLU. Jágrovi bude ve Vancouveru dělat centra Čajánek. Nalevo je doplní Michálek | foto:  Michal Sváček, MAFRA

30 2009
Jména vyvolených pro olympiádu už trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička oznámil. Teď zbývá vyřešit složení jednotlivých útočných formací. "Určitou představu už mám, ale nechci zbytečně spekulovat," řekl kouč nejprve. Pak však postupně celou sestavu prozradil.

Růžičkovi se do odtajňování útoků nechtělo hlavně kvůli tomu, že do začátku olympiády může změnit názor. Vždyť se svými asistenty Josefem Jandačem a Ondřejem Weissmannem o konečné nominaci diskutoval ještě v noci před jejím zveřejněním.

"Zodpovědnost za výsledky nakonec ponesu já, takže mám samozřejmě hlavní slovo, ale názory mých asistentů mě zajímají. Je dobře, že mám oponenty s jiným pohledem," poznamenal Růžička.

Jediné, co bylo před nominací jasné, že spolu s Jágrem bude hrát Čajánek. Po moskevském turnaji Channel One se zdálo, že na levém křídle a na centru je doplní jeden z trojice Hudler, Prospal či Červenka.

složení útoků

Jágr, Čajánek, Michálek
Havlát, Plekanec, Eliáš
Fleischmann, Krejčí, Červenka
Erat, Vašíček, Rolinek

Jenže první dva Růžička do Vancouveru nevzal. "A s Červenkou mám úplně jiné záměry," řekl trenér. "Mám představu, že bych vytvořil formaci mladých hráčů ve složení Fleischmann, Krejčí, Červenka," prozradil.

A kdo tedy k Jágrovi? Je zřejmé, že se Čajánek vrátí do středu a nalevo je doplní Milan Michálek z Ottawy. "Chtěl bych totiž, aby hrál Eliáš s Havlátem. Na centru s Plekancem," odkryl Růžička.

Logicky je tudíž zřejmé, že ve čtvrté pětce budou hrát Erat s Vašíčkem a Rolinkem. "Tohle je moje prvotní představa, ale ta se může během turnaje rychle změnit. Jisté je, že všichni útočníci budou hrát, protože jich máme jenom dvanáct."

Autor:


Další z rubriky

Český olympijský výbor vydal publikaci Vancouver 2010

Titulní strana knihy Vancouver 2010

Pět dní po skončení zimních olympijských her byla dnes v Praze pokřtěna kniha s názvem Vancouver...

Skikrosař Kraus se rozhodl pokračovat až do olympiády v Soči

Skikrosař Tomáš Kraus

Ve skikrosu byl Tomáš Kraus několik let jasnou světovou jedničkou, ale na olympiádě ve Vancouveru...

Strach musíte před jízdou vypustit z hlavy, říká sáňkař Jíra

Sáňkaři Matěj Kvíčala a Luboš Jíra (vpředu),

Fůru zážitků si dovezl klášterecký sáňkař Luboš Jíra z olympijského Vancouveru. I jeden, z kterého...Najdete na iDNES.cz