Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Jágr, Červenka, Fischer. Hokejisté se do Vancouveru „svezou“ s premiérem

Jaromír Jágr se na palubě vládního speciálu setká s premiérem Janem Fischerem. | foto: MF DNES

4 2010
Jaromír Jágr a jeho evropští spoluhráči z hokejového výběru pro olympijský turnaj ve Vancouveru budou mít prominentního spolucestujícího. Do dějiště vrcholné sportovní akce se totiž vydají ve čtvrtek 11. února na palubě vládního speciálu společně s premiérem Janem Fischerem.

Původně mělo sedm hráčů v čele s Jaromírem Jágrem letět speciálem Českého olympijského výboru (ČOV).

"Bylo nám nabídnuto, aby hráči z evropských klubů a trenér Vladimír Růžička cestovali speciálem premiéra Jana Fischera," řekl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban na dnešním neformálním setkání s novináři. Hokejový svaz tuto nabídku s radostí přijal.

Reprezentanti tak do Vancouveru odletí později než druhá "várka" olympioniků, ve větším komfortu a hlavně přímo, bez mezipřistání. "Vládní speciál je pohodlný, lepší let nemůže být a to i z hlediska konfigurace letu. Nabídku jsme rádi přijali," vysvětlil Urban.

Vedle sedmičky hokejistů a trenéra Růžičky by měli mít nadstandardní služby také krasobruslař Tomáš Verner a fyzioterapeut Pavel Kolář. Růžičkovi asistenti Josef Jandač, Ondřej Weissmann a zbytek realizačního týmu do Vancouveru poletí speciálem ČOV. Generální manažer František Černík a dva maséři do Kanady odletěli už dnes.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze