Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Jágr držel Sáblíkové palce, ale závodit by s ní nechtěl

Hokejista Jaromír Jágr sleduje výkon Martiny Sáblíkové v závodě na 3 000 metrů. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

15 2010
Richmond (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Jaromír Jágr už není jediným zlatým medailistou mezi českými sportovci na ZOH ve Vancouveru. Na rychlobruslařském oválu se k němu včera přidala Martina Sáblíková a hokejový šampion byl u toho. "Je to skvělá zpráva pro Česko i pro Martinu," řekl Jágr.

Odpovědi olympijské vítězky

Rychlobruslařka Martina Sáblíková si jen pár hodin po zlatém závodě našla čas na fanoušky a čtenáře. Téměř hodinu vám odpovídala v on-line rozhovoru ZDE.

Všichni hokejisté, kteří už jsou ve Vancouveru, vyrazili na nedělní závod. Sáblíkovou po dojezdu odměnili potleskem vstoje.

"Byl jsem na 95 procent přesvědčený, že Martina vyhraje. Ona nezávodí s ostatními, ale sama se sebou. Když zajede, tak má vyhráno. Nemusí čekat na ostatní. To by se mi líbilo. Zajedu čas a hotovo, mám zlato. Já bych už odešel z ledu a na nic ani nečekal."

V hokejové skupince seděl Jágr až na kraji, v nejzazším koutě hlediště. Na hlavě měl čepici naraženou snad ještě víc než při zahajovacím ceremoniálu, přesto ho diváci poznávali.

Od sledování závodů se však nechal rušit celkem ochotně, zvlášť, když se s ním daly do řeči hezké mladé Kanaďanky.

"Martinu vůbec neznaly, a tak jsem si z nich dělal srandu. Tvrdil jsem jim, že jejich závodnice vůbec nemají šanci, a to Martina ani netrénuje a jede si sem jen zabruslit."

Na rychlobruslení byl Jágr poprvé v životě, dosud navštívil jen short track. "Překvapilo mě, jak se tady všichni kolem rozbruslovali a do toho se jel závod. To by mi vadilo. Představte si, že bych jel, už bych nemohl, a teď bych se míjel s někým, kdo se jen tak projíždí."

Led a brusle, v tom jsou světy Jágra a Sáblíkové stejné. "Škoda, že hokejový turnaj také není za den hotový. Za čtyři minuty máš zlato," vtipkoval Jágr.

Do bruslařského souboje se Sáblíkovou by se mu však nechtělo: "Jedině, že by nejdřív odjela závod na tři kilometry, za pět minut by dala pětku, a pak bychom šli závodit spolu. Až by byla ztuhlá," rozesmál všechny ve svém okolí.Najdete na iDNES.czmobilní verze