Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr je naštvaný, protože tým měl na postup

21 2002
Provo - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Skvělý turnaj odehrál v Salt Lake City kapitán českého týmu Jaromír Jágr, který poprvé v reprezentaci oblékl dres s céčkem na hrudi. Hrál obětavě, bránil, vymýšlel akce, rval se mantinelu, střílel, přihrával, dirigoval tým. Ani to však nestačilo na to, aby mužstvo postoupilo do semifinále. "Jsem naštvaný hlavně kvůli tomu, že jsme na to měli. Když prohrajeme s někým, kdo nás přejede, ani to tolik nebolí. Ale tohle je něco úplně jiného," rozebíral příčiny rozhodující porážky 0:1 s Ruskem.Všechny aktuální články ke čtvrtfinále

Jaký z toho zápasu máte pocit?
"Zklamání. Ne z toho, jak jsme hráli, ale z výsledku. Nebyli jsme schopni dát gól. Dá se říct, že jsme si to prohráli sami. Sice jsme byli lepší, ale nedali jsme gól. A na to jsme dojeli."

Vyčítáte si něco? Máte pocit, že jste měl něco udělat jinak?
"Tu přesilovku pět na tři. Ta nás zabila. To bylo asi nejhorší, co jsme mohli udělat. Když nedáš gól v pěti proti třem, tak nemůžeš zápas vyhrát."

Rusové se vás snažili rozhodit. Podařilo se jim to?
"Určitě se nám nebruslilo tak dobře, byla tam únava. Ale Rusové na tom byli stejně. A oni prostě přežili ten náš tlak."

Říkali jste si v kabině něco o tom, že Chabibulin je dobrý na ledě a že se má střílet hlavně nahoru? Vy jste většinou pálili dolů...
"To je hrozně těžký. Tam vůbec není čas koukat, jestli střílím nahoru nebo dolů. To není jak v biatlonu, kde máš čas vystřelit. Navíc, když je tlačíme v pásmu, tak je před bránou najednou deset hráčů. Když jsou brejky tři na dva nebo dva na jednoho, tak je čas se cestou rozmyslet, jak střílet. Ale takhle to dostanu na hokejku a jsem rád, že vůbec vystřelím. Tady se nedá mířit."

Dávaly se tady góly hůř než v NHL? Bylo to těžší?
"Já si nemyslím, že je to těžší, i když jsme jich moc nedali. Ta hra je jiná. Tady je velké kluziště, takže když někdo udělá chybu, je příliš daleko na to, aby se tam dalo dojet. Když někdo udělá chybu v NHL, tak to pořád může napravit někdo jiný a má šanci hned vystřelit od mantinelu."

Neměl jste pocit, že první dvě třetiny proti Kanadě byli energičtějí než proti Rusům?
"V prvních deseti minutách byl počet střel na branku sedm k nule. Oni tedy ani nevystřelili, ale ve druhé třetině byli lepší. Bylo to dané tím, že ubránili tu nešťastnou přesilovku pět na tři.

Jak budete vzpomínat na tuhle olympiádu?
"V Naganu jsme hráli horší hokej a vyhráli jsme. Tady byl náš projev lepší a po čtvrtfinále jedeme domů. Vždycky jsem říkal, že k tomu abys vyhrál olympiádu, je potřeba velké štěstí a náhoda. Třeba Švédové se o tom dneska přesvědčili. Dominovali ve všech třech utkáních, všichni si mysleli, že dneska vyhrajou, ale Bělorusové je zaskočili a porazili je. Je moc ošidné, když se hraje vyřazovací systém jen na jedno vítězství."

V Naganu jste vyhráli pod Hlinkou, teď jste prohráli pod Augustou. Můžete oba trenéry nějak srovnat?
"Oba si jsou dost podobní. Vyznávají demokracii v mužstvu a nesnaží se něco diktovat hráčům. To je hrozně důležité. Pak máš i lepší pocit, když hraješ."

Ani Jaromír Jágr v této situaci nepřekonal ruského gólmana Chabibulina.

Zadumaný Jágr přemýšlí, co by mohlo na ruský tým platit.

Poslední pokyny udílí kouč Josef Augusta kapitánovi Jaromíru Jágrovi. Závěrečné vteřiny ale na vyrovnání už nestačí.

Autor:


Další z rubriky

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Mühlegg: Když řeknu vše, vyvolám chaos


Sevilla Tři sportovci přistižení při dopingu během Zimních olympijských her v Salt Lake City se snaží...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...Najdete na iDNES.cz