Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Jágr: Kanadu a Rusko porazíme dvakrát z 10 pokusů. Třeba to vyjde zrovna teď

Jaromír Jágr na tréninku českých hokejistů | foto:  Michal Sváček, MAFRA

14 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Na Jaromíra Jágra v zámoří nezapomněli. Když česká hokejová superstar ve Vancouveru odcházela z tréninku, čekala na něj početná skupina kanadských a amerických novinářů. Ačkoli už dva roky nehraje v NHL, má tu jeho jméno pořád velký zvuk.

Jedna z prvních otázek, na kterou musel Jágr odpovídat, zněla: Nemrzí vás, že jste odešel z NHL? A vrátíte se ještě?

"To je těžké říct. Před dvěma lety jsem se rozhodl, že půjdu do Ruska a rozhodně nelituju. Do vypršení kontraktu s Omskem mi zbývají ještě tři měsíce, do té doby mám čas, abych si nechal projít hlavou, co bude dál. V tuhle chvíli vám víc neřeknu, protože opravdu netuším, jak se všechno vyvine," odpověděl Jágr.

O čem ještě mluvil?

O odchodu do Ruska
"Někdo si může myslet, že by bylo lepší, kdybych zůstal v NHL. Ale kdo ví, jestli je to pravda. Člověk by se neměl koukat zpátky."

O svém věku
"Mojí největší motivací je touha být lepší než mladší hráči. Chci se vzepřít věku. Ale je to mnohem těžší. Musím mnohem víc trénovat, všemu se poctivěji věnovat a z toho jsem unavený. Když jsem byl mladší, rekonvalescence byla snadnější. Ale stojí mi to za to! Už kvůli tomu, že hraju na olympiádě."

Jaromír Jágr na tréninku českých hokejistůJaromír Jágr (vpravo) a Vladimír Růžička na tréninku českých hokejistůHokejista Jaromír Jágr jde s vlajkou v čele průvodu českých sportovců na zahajovacím ceremoniálu Zimních olympijských her ve Vancouveru. (12. února 2010)

JAROMÍR JÁGR VE VANOUVERU. Na tréninku, s trenérem Růžičkou a coby vlajkonoš české výpravy při slavnostním zahájení.

O svých vlasech
"Nechal jsem si je po delší době zase trochu povyrůst. Že vypadám jako zamlada? Chci přece udržet krok s mladými hráči. A takhle vypadám jako před patnácti lety. (smích)"

O českém týmu
"Většina lidí si myslí, že na olympiádě nemáme šanci. Když se ale zeptáte jakéhokoli hráče z našeho týmu, tak vám řekne opak. A bylo by špatné, kdybychom si mysleli něco jiného. Pokud bychom si nevěřili, nemáme tady co dělat. Jasně, Kanadu a Rusko můžeme porazit možná dvakrát z deseti pokusů. Ale kdo ví, třeba to vyjde zrovna teď."

O svém postavení
"Už dávno nejsem číslo 1. To si myslí akorát média v Česku, ale já to tak nevnímám. A důležité je, jak to cítím já. Ono by ani nebylo dobré, kdyby se spoléhalo na hráče v mém věku. Na druhou stranu pořád cítím, že můžu pomoct. No, ale aspoň v jednom zápase bych taky mohl něco pokazit, ne?"Najdete na iDNES.czmobilní verze