Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Jágr narazí na muže, jenž mu zlomil malíček

15 2006
Turín, Praha - Před devíti měsíci proti sobě poštval český hokejový národ. Ublížil jeho hvězdné ikoně. Jaromíru Jágrovi tvrdým seknutím zlomil malíček. Bezostyšným, psalo se dokonce. Ve středu se možná Stefan Schauer dočká odplaty. Nebo prominutí. Řízný bek s ryšavými loknami je členem německé olympijské party.

Té, která odpoledne vyzve k duelu český tým v čele s Jágrem. Pomsta? Kdepak. „Všechno je to o náhodě. Takových sekání lopatou je v zápase milion. Měl jsem jen smůlu,“ tvrdí Jágr.

Už stěží si vybaví jeho tvář, z paměti mu vymizelo také jméno. Natrvalo však zůstaly následky na prstě. Je pochroumaný, špatně ohebný. „Nikdy nebude v optimálním stavu. Vím to a nechávám to být,“ přiznal český útočník.

I tahle slova naznačují, že Schauer bude mít dnes od Čechů „klid“. Přitom loni 3. května toužili po jeho skalpu snad všichni čeští hokejisté i fanoušci. Za těsného vedení 1:0 však k odvetě nedošlo. „Kdyby byl náš náskok větší, asi by se něco stalo,“ připustil statný bek Kubina.

Schauer se stal v Česku nepřítelem, jeho pověstné „sekyry“ z německé ligy rozlítily i tuzemské fandy. „Stefan svou hůl často používá jako šavli. Je to hráč, který se do vás zakousne a už nepustí,“ říkal jeho bývalý spoluhráč gólman Adam Svoboda.

V první chvíli se dokonce zdálo, že pro Jágra vídeňský turnaj skončil. Nakonec dostal speciální dlahu a dovedl tým ke zlatu. „Bylo to nešťastné a nechtěné. Byl jsem za Jágrem a bez úmyslu jsem ho trefil,“ kál se „zločinec“.

Zlomený malíček se stal symbolem vítězné cesty. Mnozí fanoušci v hledišti dokonce zranění parodovali. V euforii se chuť na odplatu Němcům vytratila. A bude tomu tak nejspíš i ve středu. Pro český celek je mnohem důležitější úspěšný vstup, zbytečná vyloučení by uškodila.

Na Schauera však nesmějí hráči úplně zapomenout. Hraje tvrdě a nekompromisně. „První, co vždycky udělá, je to, že sekne hráče do hole. Až pak se k němu dostane a dohrává ho tělem,“ varuje Svoboda.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze