Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr pookřál, chválí ho spoluhráč Kučera

18 2002
Praha - Mohl být s ostatními hokejisty na olympiádě a teď se připravovat na utkání s Kanadou. Místo toho trénuje se Spartou a na zápasy se dívá v televizi. Přesto zkušený obránce František Kučera nelituje. "Jsem s rodinou, kterou jsem si moc neužil. A to je správné," říká bek, jenž byl v průběhu sezony povolán zpátky do NHL do Washingtonu. Tam působí s Jaromírem Jágrem. "V nároďáku pookřál, hraje lépe. Táhne ostatní, je vidět, jak mu na reprezentaci záleží," píše šampion z Nagana v komentáři o olympijském turnaji.

Mají znovu dobrý tým, chtějí uspět
Kluci hrají dobře, v čele s Jardou Jágrem. Táhne ostatní, hraje s chutí. A je vidět, jak všichni chtějí znovu uspět. Mají dobrý tým, to je hrozně důležité. Podívejte se třeba na Kanadu, jak zatím hraje. Tady se právě dá vidět, co znamená "hrát jako tým". Právě to Kanadě nevychází.

Ve Washingtonu jsme se o olympiádě bavili spíše v narážkách, hecovali  se. Spíše to byly vtípky, třeba co bude, až vyhrajeme, nebo naopak neuspějeme. A taky jsme se špičkovali s Peterem Bondrou, že Slovákům se to příliš nevydařilo. Opět... Ale nijak vážně jsme se v kabině o Salt Lake City nebavili.

Jágr pookřál, může toho více předvést
Ale na Jardovi Jágrovi bylo před přestávkou NHL vidět, že na turnaj myslel. Bere ho opravdu vážně, je to pro něj velká zodpovědnost. A musím říct, že se v nároďáku líbí více než ve Washingtonu. Hraje lépe, na širším kluzišti má více času a prostoru na to, aby něco ukázal. Hraje s výbornými hráči a předvádí typický český hokej. To je rozdíl oproti Washingtonu, kde se hraje hokej jako v celé NHL... Je na něm vidět, jak moc pookřál. Dává do toho všechno.

Na klucích se mi líbí, jak dovedou kombinovat. Hrají dobře v útočném pásmu, v rozích, předvádí dobrou rotaci. Proti Německu to bylo skvělé, kluci hráli dobře i proti Švédům. Ale ti na olympiádě mají skvělý tým, jsou to vůbec velcí aspiranti na vítězství. Navíc jim výtečně zachytal gólman, jsou to perfektní bruslaři.

Útok převyšuje obranu, ale ani ta není špatná
Na rozdíl od prvního zápasu se nám nedařily přesilovky, ale to je prostě kvalitou soupeře. Švédsko se s Německem nedá srovnávat. A co obrana? Když se mluví v poslední době o českém nároďáku, tak se vždycky říká, že útok převyšuje obranu. A to platí i teď. Ale neřekl bych, že je obrana nějaká špatná. Čtyři góly ve dvou zápasech, to není tak hrozné.

Čtvrtfinále? Spíše Finy. Ale nedá se kvůli tomu vypustit utkání s Kanadou
Koho pro čtvrtfinále? Osobně bych se přiklonil k Finům. Hrajeme až po nich a Rusech, takže by se dalo možná trochu spekulovat. Ale nedovedu si představit, že by hráči šli na led s tím, že chtějí s Kanadou prohrát. Když člověk skočí do zápasu, chce vyhrát. Nejde schválně udělat nějakou chybu, aby padl gól. Já jsem to osobně nikdy nezažil.

Jsem rád, že jsem doma s rodinou
Jestli mě nemrzí, že na olympiádě nejsem? (Kučera se omluvil z rodinných důvodů, jinak by byl nominován také - pozn. iDNES). Samozřejmě si na to trošičku vzpomenu, když tam kluky vidím... Ale já jsem strašně rád, že jsem doma s rodinou. Vidím kolem sebe děti, to pro mě znamená hodně moc. Přes rok si je moc neužiju, takže jsem moc rád, že jsem teď s nimi. 


Autor:


Další z rubriky

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...Najdete na iDNES.cz