Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr radost mít nebude, píše německý tisk

15 2002
Berlín - Německý hokejový tým vyráží do hlavní fáze olympijského hokejového turnaje s radostí a bojovností, popisuje dnes náladu před nočním utkáním ČR - Německo berlínský list Der Tagesspiegel. Stejně jako ostatní deníky si ale uvědomuje, že proti obhájcům olympijského titulu a hvězdám z NHL to budou mít Němci moc těžké. S ročním příjmem Jaromíra Jágra by si mohla německá hokejová liga snadno koupit mistrovský tým, líčí deník.

Český útočník vydělává v NHL za sezónu ve Washingtonu Capitals 11 miliónů dolarů, což je víc než roční rozpočet německého hokejového mistra Adler Mannheim, napsal list. Je to jen početní srovnání, které ale vyjadřuje, že Němci jsou v prvním utkání skupiny C proti Čechům, vedeným právě Jágrem, pouhými outsidery.

Němci nastupují do zápasu s úctou, i když se těší, protože na ledě potkají mnoho svých vzorů. Historie zápasů proti Čechům ale z německého pohledu nepřinášela jen špatné výsledky. V Česku je hokej národním sportem, ale větší soused tomuto soupeři často znepříjemnil cestu k výšinám, uvedl autor článku.

V sobotní noci přirozeně všechno mluví pro Čechy. Důvodem k jisté naději na senzaci pro Němce je, že mohou nastoupit se svými reprezentanty z NHL Markem Sturmem (San Jose Sharks), Jochenem Hechtem (Edmonton Oilers) a Olafem Kölzigem (Washington Capitals), uzavřel Der Tagesspiegel.

Po těžkém kvalifikačním turnaji nyní pro německé hráče přichází radost ze hry proti absolutním superhvězdám z NHL, píše Berliner Zeitung. "Chlapci si plní dětský sen, když stanou na ledě před takovými legendami," citoval deník trenéra Hanse Zacha.

"Takovou šanci možná budou mít jednou za život." Mezi milionáři z NHL ale budou němečtí "nýmandi" chtít opět hrát úlohu postrachu favoritů, upozornil deník. Nejen Češi sázejí na své hvězdy, jakými jsou Dominik Hašek nebo Jaromír Jágr, připomíná Berliner Kurier. Sturm, Hecht a Kölzig představují pro Němce velkou oporu.

Kölzig sice bude proti Čechům nejspíš chybět kvůli bolestem v kříži, ale svým kolegům dodává odvahu: "Dosud jsme předváděli tu nejlepší obrannou hru, jakou jsem kdy v hokeji viděl. Jágr nebude mít velkou radost, když před sebou najednou bude mít čtyři kluky. Kdo ví, možná se najednou octneme ve hře o zlato!"

Autor:


Další z rubriky

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz