Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Jágr si na let do Turína bere prášky

11 2006
Praha - Jágr, Hašek a spol. započnou cestu za dalším „zlatým Naganem“ po jediném dni přípravy. Víc času prostě čeští hokejisté nemají. Zámořská soutěž NHL, kde s výjimkou třetího gólmana Hniličky působí všech 22 nominovaných hráčů, se přeruší až v pondělí ráno středoevropského času.

Přílet? Jako Kulový blesk
A pak začne zběsilý úprk hokejistů do Turína. Půjde o dokonale naplánovanou akci, téměř jako bláznivý stěhovací plán ve filmu Kulový blesk. „Bude to divočina,“ řekl reprezentační manažer Zbyněk Kusý. Třeba olympijský novic, obránce Filip Kuba, vyrazí z kanadského Vancouveru v pondělí večer a až v úterý odpoledne přistane v Miláně.

K náročné cestě totiž připočtěte posun proti času, který hráči z Ameriky zažijí. A následně jízdu autem z Milána do Turína.

Bude to jen 25 hodin před prvním zápasem českého mužstva s Německem. I proto olympijský svaz zaplatil všem hokejistům letenky byznys třídou. Měli by zde najít dokonalé pohodlí, mnozí si zdřímnou.

Třeba útočník Jaromír Jágr, největší hvězda české reprezentace. Navzdory tomu, že poletí z New Yorku se svými třemi klubovými parťáky – Strakou, Malíkem a Ručinským – bude spát. „Všichni si asi vezmeme prášky,“ přiznal útočník Straka.

Letenka přijde na dvě stě tisíc
Nejstrastiplnější cesta čeká Petra Čajánka. Po zápase v Edmontonu se v neděli vydá do St. Louis, kde přespí. Následně poletí do Toronta, tam přestoupí na spoj do Milána.

Každá letenka stála téměř dvě stě tisíc korun, dohromady za celé mužstvo okolo čtyř milionů. Zdá se vám to příliš? Kromě byznys třídy obsahuje ještě jeden příplatek. „Má tři varianty odletu z Turína, proto stojí tolik,“ vysvětluje generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Nejsnazší putování do Itálie tak mají trenéři a náhradní brankář Milan Hnilička. Zítra se z Prahy vydají přímo do Turína. Po úterním jediném společném tréninku je ve středu čeká zápas s Německem.

Bude to symbolicky v den 34. narozenin Jaromíra Jágra. A kouč Hadamczik říká: „Jiný dárek než vítězství pro něho nemám.“ Kdy hráči z Turína odletí, závisí na jejich výsledcích. Pokud postoupí do finále, budou se vracet 27. února.

„Jedeme přece pro zlato, takže dříve mě v Nashvillu neuvidí,“ vtipkuje gólman Tomáš Vokoun.“

Autor:


Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze