Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Jágr sice nedohrál, ale ve čtvrtfinále s Finskem by měl nastoupit

24 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Když Jaromír Jágr odstoupil v průběhu utkání s Lotyšskem, žili všichni hokejoví fanoušci v nejistotě. Co s ním je? Dá se dohromady na zítřejší čtvrtfinále s Finskem? "Podle toho, jak se k tomu staví Jarda, jeho start není ohrožen," uklidňuje lékař národního týmu Tomáš Vyskočil.

Jágr odešel do kabin ve 26. minutě spolu s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem kvůli bolestem krku a zad. "Ty ho trápí nejspíš v souvislosti se zákrokem Alexandera Ovečkina ze zápasu s Ruskem," poznamenal Vyskočil.

Potíže Jágr pociťoval už den před zápasem. "Bolí mě hlava, asi budu muset jenom nahazovat puky, protože se pořádně nemůžu otočit," řekl. V průběhu utkání s Lotyšskem se jeho pocity zintenzivňovaly, a tak se rozhodl odstoupit, aby byl připravený na čtvrtfinále.

"Pracuje na něm pan Kolář, podáváme mu i léky na bolest a uvolnění svalů," přiblížil doktor průběh léčby.

Jaromír Jágr ujíždí lotyšskému hráči Krisjanisovi Redhlisovi. (23. února 2010)

Zprvu se přitom zdálo, že Ovečkinův atak nezanechá na Jágrovi výraznější stopy. Ihned poté, co uprostřed hřiště inkasoval tvrdý bodyček, vstal a pokračoval ve hře. "Pomohlo mu, že je statný. Být na jeho místě obyčejný člověk, tak se nezvedne," poznamenal Vyskočil.

Český tým bez Jágra ztratil vedení 2:0 a v prodloužení se strachoval o postup. Jágr byl celou dobu v kabině, ale ani na chvíli neuvažoval, že by spoluhráčům pomohl. "Byl svlečený a koukal se na televizi."

V zápase proti Finsku, který začíná ve čtvrtek od 4:00 SEČ, by však měl být už v pořádku.

Dále: Osmifinále se zvrhlo v nečekané...

... drama, čeští hokejisté udolali Lotyšsko až v prodloužení

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze