Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr už dnes přiletí do Salt Lake City

12 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Zřejmě naposledy trénovali čeští hokejisté pouze ve třech. Dnes pozdě večer pražského času by měl totiž do Salt Lake City přiletět kapitán olympijského týmu Jaromír Jágr, který pravděpodně pojede rovnou z letiště do tréninkové haly ve West Valley. "Jestli půjde na led nebo ne, záleží samozřejmě jen na něm," říká vedoucí mužstva František Černík. Několik hodin po Jágrovi dorazí i útočník Robert Reichel a obránci Pavel Kubina a Tomáš Kaberle.

Zbytek hráčů z NHL se k týmu připojí v dalších dnech, jako poslední gólman Dominik Hašek ve čtvrtek těsně před posledním předzápasovým tréninkem.

"Mluvil jsem s Jardou po telefonu a moc se těší. Zdravotně je v pořádku, i když třísla se ještě občas uzývají," říká Černík.

Dnes se patrně také rozhodne, zda do dějiště her přiletí útočník Jiří Dopita, který v posledních pro zranění nehrál. Pokud mu lékaři Philadelphie umožní hrát, pocestuje další den i do Salt Lake City.

V pondělí odpoledne tedy trenéři poslali na led obránce Michala Sýkoru a útočníky Pavla Pateru a Petra Čajánka, k nimž vedení výpravy sehnalo provizorně i brankáře z místní rekreační soutěže. První příprava v Salt Lake City trvala asi půl hodiny.

Po tréninku hokejisté prostřednictvím pořadatele vzkázali novinářům, že nemají čas na rozhovory. A odjeli do Českého domu.

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...Najdete na iDNES.cz