Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Jágr žertoval s americkými novináři. Chtěl dárky, píší New York Times

Tvář Jaromíra Jágra zdobí klukovský smích každou chvíli | foto:  Michal Sváček, MAFRA

16 2010
Že Jaromír Jágr v Rusku neztratil nic ze svého humoru, se po tréninku českých hokejistů přesvědčili tři američtí novináři. Slavný útočník a známý vtipálek je v den svých 38. narozenin hned v úvodu rozhovoru zaskočil tvrzením, že ruští novináři by mu přinesli dárky. "Vy na ně nemáte, chápu," žertoval útočník Omsku.

Jágr, který se na olympiádě poprvé od roku 2008 vrací na severoamerické ledové plochy, je po dlouhé době opět předmětem zvýšené pozornosti zámořských médií. O známem bavičovi mezi českými hokejisty napsal deník New York Times.

Jágr si s jeho reportérem zavtipkoval i o chvíli později, když se vyjadřoval k tomu, proč nyní opět nosí vzadu delší vlasy, jako když mu bylo dvacet. "Říkal jsem si: 'Jak se můžu co nejvíc přiblížit tomu Jágrovi z doby před patnácti lety?' Nebudu už střílet takové góly, ani hrát jako tenkrát. Tohle je jediný způsob, jak toho můžu dosáhnout," řekl.

Vážněji pak zlatý olympijský medailista z Nagana odpověděl na otázku, jak se bude nejenom jemu, ale i celém českému týmu hrát na užším severoamerickém kluzišti. Podle něj to nebude snadné. A kdyby bylo hřiště větší, určitě by čeští hokejisté byli mnohem více připravení.

Americkým novinářům také řekl, že je nadále v těsném kontaktu s New York Rangers, ze kterých odešel do Omsku, a že výsledky týmu pečlivě sleduje na internetu.

Odchodu z New Yorku ale nelituje. Nejvyšší ruská hokejová soutěž je podle něj svobodnější. "Nemusíte tolik kontrolovat, co budete dělat. Nechávají vás na pokoji. Jak chcete žít, tak žijete," podotkl Jágr.

V současnosti se Jágr soustředí na úvodní zápas českého týmu se Slovenskem na olympijském turnaji. Podle něj to pro Slováky, kterým se s českou reprezentací tradičně nedaří, bude "dobrý zápas". "Mají pocit, že posledních šest let byli pořád za námi," podotkl Jágr.

S americkými novináři se pak rozloučil ve stejném stylu, jako začal. "Někam s vámi kluci vyrazím," odpověděl na otázku, jak stráví své narozeniny. "Přineste dárky," dodal. "Třeba nějaká auta..."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze