Jak Berdych prohrál v horké Číně sázku o péřovku

Tomáš Berdych při tréninku v Pekingu | foto: Michal SváčekMF DNES

9 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Tisíce kilometrů od domova. Půl světa. Přesto to na tréninkových kurtech severního Pekingu včera vypadalo jako na pražské Štvanici nebo v Prostějově. Samý smích. A zvonivá čeština.

Na kurtu číslo dvě proti sobě stojí Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem, na vedlejší trojce se připravují Nicole Vaidišová, Iveta Benešová a Klára Zakopalová. "Jako doma, co?" nahýbá se Štěpánek přes plůtek k vedlejšímu hřišti, kde se uculuje jeho přítelkyně Vaidišová.

Načež se ve víc než třicetistupňovém dusném pařáku začíná hecovat s tréninkovým kumpánem Berdychem, toho času vysvlečeným z trička. "Koukej se oblíknout, hrozně nerad hraju jenom proti modrým trenýrkám," hrozí Štěpánek a směrem na druhou stranu schválně krátkozrace mžourá. "Už tak na tu dálku nic nevidím."

. Tenis


turnaj mužů začíná v neděli ve 4.30

Co Berdych? Jen se usměje. Přemluvit se nedá. "Beru to od tebe jako lichotku, že jsem hubenej." Tak to začíná nanovo. "O co, že tě v tie-breaku porazím?" doráží Štěpánek.

"O péřovku?" "Kdepak, tu já nepotřebuju," vrtí Štěpánek hlavou a vyhrne si tričko s českou vlajkou. Pod ním se rýsuje chlupatý hrudník. "Já mám svýho medvěda."

Tomu je těžké kontrovat, ale Berdych je taky taškář. Ukazuje na svou holou hruď a uznává: "No, zato mně by se možná hodila."

Konečně se dva nejlepší čeští tenisté domlouvají na velké sázce. Poražený musí vítěze obsloužit u stolu v jídelně, přinést mu večeři až na místo. Hraje se. Jindy by zápasu Štěpánek – Berdych přihlížely davy, teď je kolem zastrčeného dvorce jen pár novinářů. Za několik minut vidí, jak 20. hráč světa Štěpánek dává Berdychovi rošťácký kraťas, kterým zkrácenou hru vyhrává.

Hotovo. "Skvělý! Objednám si to, co bude od stolu nejdál," jásá Štěpánek. Už je to jasné, olympijská jídelna se má nač těšit. Berdych bude obsluhovat tie-breakového krále.

Autor:


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Desetibojař Změlík vydražil vítězný dres Špotákové za 330 tisíc

Podepsaný dres Barbory Špotákové

VIDEO Exkluzivně Originální dres oštěpařky Barbory Špotákové, v němž posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...Najdete na iDNES.cz