Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Jak budou bydlet hokejisté v Turíně

9 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Zranění Petra Průchy nepřineslo jenom vynucenou změnu v nominaci českého hokejového týmu pro olympijské hry v Turíně, změnil se i ubytovací pořádek hokejistů v olympijské vesnici. Právě Petra Průchu si jako spolubydlícího vybral Jaromír Jágr, největší hvězda týmu. Když se Průcha zranil, Jágr se rozhodl, že bude spát sám.

A nastalo stěhování – samozřejmě zatím na papíře. I když vlastně i fyzicky, protože hokejisté už mají na pokojích v olympijské vesnici nachystané kufry s olympijským oblečením.

„Prospala jsme dali k Langovi a Patrik Eliáš bude s Haškem,“ vylíčil masér Petr Bílek zásadní změny.

Hokejisté v olympijské vesnici obývají dům číslo 12, patří jim 4, 5. a 6. patro. Pod nimi budou nocovat sportovci z Arménie a finské hokejistky.

Nejhvězdnější osazenstvo bude mít atypický apartmán 1261 v 6. patře. „Tady bude spát Jarda Jágr,“ ukázal ekonom české mise Jiří Kýnos na malou místnůstku s jednou postelí, kterou s trochou nadsázky z větší části zabral velký kufr.

Na patře s ním budou mimo jiné Straka s Ručinským, Jágrovi parťáci z Rangers. Kromě české hvězdy budou sami nocovat ještě obránci Špaček a Marek Malík. „Pro něj máme menší pokoj s velkou postelí, na kterou se snad složí,“ vtipkoval Bílek.

Rozdělit hráče do pokojů tak, aby byli všichni spokojení, i to je pro možný budoucí úspěch důležité. Třeba Jan Bulis se už dlouho dopředu těšil na loňského parťáka z Pardubic Milana Hejduka, Výborný s Hniličkou zase zastupují karbaníky a hráče PlayStationu. Rozdělení respektuje i klubové vazby.

„Když došlo ke změně v nominaci, dávali to tu Petr Bílek s Pavlem Vlašicem docela dlouho dohromady,“ prozradil Jiří Kýnos. Samozřejmostí je, že rozdělení do pokojů maséři s hráči konzultují a vycházejí jim maximálně vstříc.

V 5. patře olympijského domu žádní hokejisté nebydlí. Dominuje mu společenská místnost, kde budou probíhat porady, rozbory videa a také společné večery u filmů. Místnosti dominuje velká plazmová obrazovka. Jinak jsou na strohé dlažbě jenom rozestavené jednoduché plastové židle.

Vedle této místnosti bude „ordinovat“ lékař Ziegelbauer, za ním je připraven pokoj pro fyzioterapeuta Pavla Koláře, který ale bude pendlovat mezi Turínem a horskými středisky.

Naproti přes chodbičku jsou místnosti, jež budou obývat trenéři a vedení výpravy. O patro níž bude zbytek týmu. A konečně nápis „Masérská pohotovost 0 – 24“ je na dveřích ve druhém patře.

Všechny místnosti hokejistů jsou vybaveny televizory, nechybí ani přípojky k internetu. Tady ale veškerý komfort skončí. Sprcha je vždy jedna pro dva pokoje, vevnitř jsou postele, noční stolky, skříň a židle.

Jak budou hokejisté v Turíně ubytovaní?
František Kaberle – Tomáš Kaberle
Martin Ručinský – Martin Straka
Robert Lang – Václav Prospal
Pavel Kubina – Filip Kuba
Milan Hnilička – David Výborný
Petr Čajánek – Tomáš Vokoun
Martin Erat – Marek Židlický
Aleš Hemský – Rostislav Olesz
Jan Bulis – Milan Hejduk
Patrik Eliáš – Dominik Hašek
Jaromír Jágr, Jaroslav Špaček a Marek Malík budou na pokoji samiNajdete na iDNES.czmobilní verze