Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Jak Kotalík sháněl výstroj po známých

18 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Bylo to docela humorné," říká Aleš Kotalík, když popisuje, jak sháněl hokejovou výstroj před cestou do olympijského Turína. Aby mohl v sobotu v hale Palasport Olimpico trénovat, musel sehnat náhradní výstroj. Ta jeho zůstala zamčená v šatně Buffala a do Itálie se dostane nejdřív v sobotu odpoledne.

Do Čech vyrazil v době přestávky NHL na dovolenou. Nevěděl, že je mezi náhradníky na olympijský turnaj.

Když mu volal manažer Kusý, šel právě s přáteli v Českých Budějovicích do města na snídani. Rázem bylo všechno jinak.

"Předělal sem plány, začal zařizovat. Měl jsem toho spoustu. Ale šance jet na olympiádu může přijít jednou za život," říká nejproduktivnější hráč Buffala.

Největší potíž byla sehnat náhradní výstroj. Ta jeho zůstala v kabině v Buffalu.

"Za ty roky, co hraju v Americe, jsem vždycky v létě přivezl nějaké věci pro známé. Povedlo se mi je dát dohromady zpátky. I když jsou starší a nebylo to ideální, potřeboval jsem se vyjezdit, zpotit," vypráví.

Když popisuje, jak postupoval, pobaveně se usmívá. "Obvolal jsem své známé, věděl jsem, že ty moje věci mají. A dali mi je nazpátek. Je to humorné, že jsem si balil věci na olympijské hry takovýmto způsobem."

A jakoby na omluvu dodává. "Nevěděl jsem, že jsem náhradník. Nic jsem si nebral, jel jsem do Čech za rodinou, známými. Moje výstroj je ale už snad na cestě. Doufám, že mi věci do večera dorazí a v neděli už budu trénovat ve svém."

Od neděle dvanáctého února nebyl na ledě. "Fyzicky ne bůhvíjak. Potrénuju na suchu, udělám kondiční trénink na kole a rychle se do toho dostanu," věří.

Je hrdý na to, že se dostal do silného českého olympijského týmu. "Jsou tu kluci, kteří mají něco za sebou. Jsou to všechno vynikající hráči s jsem rád, že v tomto týmu můžu mít nějakou roli. To, že týmu nevyšly první zápasy, nic neznamená. Výkonnost bude s pokračováním turnaje gradovat," věří.

Přestože je nejproduktivnějším hráčem Buffala, vstřelil už jednadvacet branek, do původní nominace se nedostal. Trenér Hadamczik upřednostnil při nominaci Jana Bulise. "To byly zveličené reakce. Lidi si je vyložili jinak, než měli. Do minulosti se nedívám," prohlásil Aleš Kotalík.Najdete na iDNES.czmobilní verze