Jak se žije v pokoji medailistek

19 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Pokoj, který obývají v olympijské vesnici Kateřina Kůrková a Lenka Hyková, je magický. Pouze on je zatím medailový. "Kdo chce medaili, může se u nás vyspat. Já mu to klidně dovolím," směje se Hyková. Obě střelkyně se většinou potkávají jen večer, mají na hrách jiný program.

"A každá je jiná," říká šéf reprezentace Vladislav Šaňák. "Lenka je mírná, hodná, introvert. A občas tvrdohlavá. Katka? Víc extrovert, na veřejnosti sebevědomá. Její sebevědomí zatím Lence chybí."

Kůrková chce být fyzioterapeutkou. Hyková, která na střední škole vystudovala management, má jiný sen: "Mít hospůdku s kirgyzskými specialitami."

Společně sdílí zálibu v talismanech. Hyková si jich do Atén přivezla celou armádu. "Léčivé kamínky od kamarádky, podkovu od taťky, buddhistické korálky od pana Kůrky a zlatou kliku, kterou mi v práci vyleštila zubařským náčiním mamka," vypočítává.

Bronzová medaile Kůrkové ležela od soboty na nočním stolku. V úterý si ji Hyková prohlížela, ale neřekla: "Chci taky takovou." Kamarádka ji přesto nabádala: "Máš na to. Jsi dobrá střelkyně. Všechny nervy hoď za hlavu."

Ve středu si Hyková na svůj noční stolek vystavila vlastní medaili. Ještě cennější, stříbrnou. Na tahu je Kůrková. V pátek střílí z malorážky na 3x20 ran. Zlato ještě na pokoji chybí.

Autor:


Nejčtenější

Seemanová zářila na olympijských hrách mládeže, vyplavala druhé zlato

Barbora Seemanová ještě nemůže uvěřit svému triumfu na olympijských hrách...

Stává se jednou z hvězd olympijských her mládeže, česká plavkyně Barbora Seemanová získala v Buenos...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...Najdete na iDNES.cz