Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Jak Šebrle prohrál sázku se Změlíkem

Roman Šebrle na mítinku v Bílině. | foto: Karel Kopáč, MF DNES

6 2008
Sázku o večeři včera prohrál Roman Šebrle v souboji olympijských vítězů v desetiboji. V Bílině jej obral Robert Změlík. "O pět centimetrů!" jásal Změlík, vítěz her z Barcelony 1992, když rozhodčí přeměřili nejlepší pokusy v disku. Přitom Šebrle svého kamaráda chvíli předtím se smíchem špičkoval: "Hodil jsi nejvýš."

Šebrle v disku obsadil druhé místo za 47,55 metru, vyhrál Tuláček díky výkonu 51,04. Změlíkovi patřil bronz za hod dlouhý 43,10. "Musel jsem ho ale porazit o 4,5 metru, aby večeři platil on," vysvětlil Šebrle pravidla sázky.

I v kouli byl za Tuláčkem druhý za 15,21. "S diskem jsem spokojený, v kouli to byl normální výkon.
Tady ten kruh nejede," tvrdil Šebrle, obhájce olympijského zlata.

Se Změlíkem, stále aktivním členem prostějovského klubu, závodil po hodně dlouhé době. "Naposledy to bylo v Brescii 1996," vzpomněl si Změlík. Šebrle ho opravil: "Ne, to se plete. Ještě jsme se potkali na mistrovství světa 1997."

Světový rekordman Šebrle si mítink pochvaloval. "Šlo o závodní trénink, abych věděl, že mám jen šest pokusů, a ne kolik chci." Atletický stadion v Bílině se včera změnil v malý český Peking. Formu před odletem na olympiádu do Číny totiž na 1. Bílinském polytanu kromě Šebrleho pilovala i oštěpařka Barbora Špotáková, další medailová naděje české výpravy. A na rozdíl od něj byla rozmrzelá.

Její oštěp dolétl jen do vzdálenosti 59,83 metru. Druhá byla další olympionička Klimešová (56,28).
"Nejhorší výkon sezony, dobrou náladu z toho nemám," mračila se mistryně světa. "Zrovna před Pekingem, je to na prd. Hodit takhle v olympijské kvalifikaci, to abych se bála vrátit. Na druhou stranu jsem si nic neudělala, loket nebolel."

I tak se do Číny těší. "Mně velký závod pomáhá, na to sázím," nebojí se oštěpařka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze