Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zatímco Jakš běžel olympijskou štafetu, stal se podruhé otcem

DALŠÍ JAKŠOVÁ. Zatímco běžec na lyžích Martin Jakš jel svůj závod v Soči, porodila jeho žena Helena v Klatovské nemocnici jejich druhé dítě, dceru Dorotu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

16 2014
Medaili nezískal, přesto se mohl v cíli pořádně radovat. Zatímco běžec na lyžích Martin Jakš bojoval na olympijských hrách v Soči ve štafetě, stal se podruhé otcem. Jeho žena Helena porodila před polednem jejich druhou dceru.

Dorotka se narodila skoro přesně dva roky po Šarlotě, která 1. února oslavila druhé narozeniny.

"Tak já se stal během závodu podruhé tátou...To mám tři šikovný holky!" radoval se Jakš z narození dcery na svém facebookovém profilu. "To je můj největší úspěch, teda druhej," napsal nadšeně ČTK.

Dorotka Jakšová po porodu vážila 2,76 kilogramu a měřila padesát centimetrů.

Dcera se mu narodila pět minut potom, co vyběhl do svého úseku šfafety. "Takže jsem si tu zprávu přečetl, když jsem dojel do cíle," líčil český závodník. Kolega Lukáš Bauer stihl vtipkovat. "To musel být můj úsek, protože jsem měl cestou porodní bolesti," smál se a gratuloval.

TADY JE VESELO. Běžci na lyžích Martin Jakš (vlevo) a Jiří Magál.
PŘIPRAVEN VYRAZIT. Běžec na lyžích Martin Jakš před cestou do Soči.

Martin jakš v Soči.

Jakš mu ale oponoval, že ty bolesti měl také. "Nevím, jak vypadají ty porodní, možná s tím má Lukáš nějaký větší zkušenosti," žertoval. Bauer podal z Čechů nejlepší výkon, na svém úseku byl nejrychlejší. "Nevypadal, že by ho to bolelo. Myslím, že jsme tu byli jiní, kteří to kousali trochu víc," podotkl Jakš s úsměvem.

Zklamání ze štafety tak alespoň pro něj vyváží radost, takže budou i oslavy. "Trošičku, ale víc říkat nebudu," prohlásil tajemně. Domů se samozřejmě těší. "Tady se to ještě stupňuje, takové to očekávání," upozornil Jakš na to, že ho ještě s Alešem Razýmem pravděpodobně čeká týmový sprint.

Bronzový olympijský medailista ze štafety z Vancouveru 2010 si svoji ženu Helenu, sestru nejlepšího českého cyklisty Romana Kreuzigra, vzal v roce 2011. Žijí spolu v šumavských Prášilech.

Štafeta českých běžců v neděli na čtyři roky starý bronz nenavázala a obsadila osmé místo.

Autoři: ,


Další z rubriky

Zářící, slzící, pařící. Jak si vedly hvězdy NHL na olympiádě v Soči

DRÁSAVÝ SMUTEK. Ruský hokejista Jevgenij Malkin se těžko sbírá ze čtvrtfinálové

Soči (Od našeho zpravodaje) Vypíchl puk švédskému bekovi a pádil s ním vpřed jako vypálený z praku. Kanadský idol Sidney Crosby...

Německý bobista, jenž půjčil nože Rusům, se proti ročnímu trestu odvolal

Německý bobista Manuel Machata si rok nezazávodí...

Německý bobista Manuel Machata vyfasoval roční zákaz startu za to, že na olympijské hry v Soči...

Lotyšským hokejistům hrozí kvůli dopingu diskvalifikace z turnaje v Soči

Lotyšští hokejisté brání svého gólmana Kristerse Gudlevskise. (19. února 2014)

Na olympijských hrách v Soči obsadili hokejisté Lotyšska historické osmé místo, nyní jim však kvůli...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz