Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Jakš v Kanadě pořídil první fotky a olympijské dárečky

2 2010
Už druhý týden trénují v Silver Star v rámci předolympijské přípravy čeští běžci na lyžích včetně Martina Jakše. Jaké jsou jeho první dojmy? "Navštívili jsme i nedaleké město Vernon, tak jsem pořídil pár prvních upomínkových předmětů k olympiádě," hlásí z Kanady Jakš.

Jak píše na svých internetových stránkách www.martinjaks.cz., první týden probíhal víceméně ve znamení aklimatizace, o víkendu svěřence Miroslava Petráska už ale čekal první rychlý trénink.

V minulých dnech běžcům přálo počasí. "Sněhu je dost, teplota je stále pod nulou, většinou tak kolem mínus pěti stupňů a jasno nebo polojasno. Snad jen jeden den bylo zataženo a přes noc napadlo do deseti centimetrů nového sněhu. Tratě jsou zde velice rozmanité. Je opravdu z čeho vybírat a každý den jsou pěkně připravené. Skoro bych řekl, že podmínky jsou až moc dobré," líčí Jakš.

První dva dny měla parta kolem Lukáše Bauera na rozkoukání. "Projeli jsme zde všechny trasy a poznávali okolí. Jezdil jsem i s foťákem v bidonu, tak jsem udělal i pár fotek. Druhý den na mě padla nějaká únava a necítil jsem se moc dobře. Asi k tomu přispěl časový posun a první tréninky ve vyšší nadmořské výšce. Třetí den jsme měli ale volno a postupně jsem se srovnal," konstatuje Jakš.

Poté běžci trénovali tři dny, ve kterých odjezdili delší tréninky a v pátek odpočívali. O víkendu už měli naplánovány rychlé tréninky.

V Silver Star bude běžecká reprezentace do 4. února, potom se letecky přesune do Vancouveru a nastěhuje se do olympijské vesnice ve 130 km vzdáleném Whistleru. Tady se budou konat běžecké závody.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze