Hejda: S Eliášem říkáme to samé. On to míní jako plus, já jako kritiku

Jan Hejda nemá s krajany v NHL žádný problém, jak dokazuje i fotografie ze setkání s Ondřejem Pavelcem v útrobách haly v Denveru. | foto: Josef CafourekiDNES.cz

22 2014
Jednou vyřkl svou pravdu a od té doby se mu jeho vyjádření neustále vrací jako bumerang. Po trenéru Aloisi Hadamczikovi komentovali slova Jana Hejdy i slavní hráči jako Patrik Eliáš nebo Tomáš Plekanec. "Teď vidím, co kritika způsobuje. Vypadá to tak, že se musí každý pouze chválit," povzdechl si obránce Colorada.

Kauza, která vznikla po oznámení hokejové nominace na olympijské hry, se táhne éterem jako závan zralého francouzského sýra, který se nedaří vyvětrat z kuchyně.

Ve zkratce: opomenutý Hejda se opřel do reprezentačního trenéra Hadamczika a ten "pálil" nazpět, k němu se v médiích přidali i kapitán českého týmu Tomáš Plekanec nebo respektovaný útočník Patrik Eliáš (který však své výroky pronesl mimo záznam).

"Hejdič řekl svůj názor, což je hezké a nikdo mu ho nebere, ale myslím, že k vyjádření tohohle svého pohledu měl už dřív několik možností a neudělal to," řekl Plekanec deníku Sport. "Směrem ke klukům, kteří v nominaci do Soči jsou a jedou tam uspět, se zachoval hodně netýmově."

Židlický: Cílem je vyhrát

Podle deníku SME se do Hejdy opřel kvůli jeho výrokům o trenéru Hadamczikovi i obránce Marek Židlický. "V případě Jana Hejdy nejsem překvapený, jen jsem nečekal, že jak to bude řešit," citoval slovenský list hvězdu New Jersey po zápase v Coloradu.

Židlický však jeho dopisovateli podle svých slov nic takového neřekl. "Při rozhovorech jsem opatrný. Proto mě štve, že někde vyjdou moje údajné věty, které nejsou pravdivé, a nikdy jsem je nevypustil z úst," zlobil se v deníku Sport.

Svědkem jeho výroků po zápase Devils v Denveru byl spolupracovník iDNES.cz Josef Cafourek. I on potvrdil, že Židlický nic proti Hejdovi neřekl.

"Sestavu si vybral trenér a my ji musíme respektovat jako hráči. Jedeme tam všichni za stejným cílem - vyhrát," uvedl zkušený zadák k nominaci a dodal pouze: "Okolo výběru hráčů na velké turnaje se vždycky něco objeví. Trenér si vybere hráče, jaké chce a ostatní to musí respektovat, to se nedá nic dělat. Je to rozhodnutí trenéra a on si za ním musí stát."

Sám Hejda už chtěl případ uzavřít, ale pro iDNES.cz ještě zareagoval na odpovědi českých hvězd.

"Říkal jsem, že se k tomu už nebudu vyjadřovat, ale nastaly nové okolnosti, tak ještě řeknu pár vět. Myslím si, že kluci mají plné právo na to říct svůj názor, stejně jako ho mám já. Je to naprosto v pořádku a je to jejich dojem," vzkázal obránce Colorada.

"Tomáš měl tak nějak srovnané, co řekl. Patrik to myslím neudělal zrovna šťastně. Ale jak říkám, každý má právo se vyjádřit," pokračoval Hejda.

"Já jsem vlastně rád, že to Patrik řekl. I proto, že se vyjádřil k systému pana Hadamczika. Řekl stejnou věc jako já: Že trenér má základní systém a hráči si ho doplňují. Jen on to řekl na trenérovu obranu a já jako kritiku. V tom se rozcházíme," prohlásil elitní defenzivní bek.

"Já si myslím, že na špičkové mezinárodní úrovni to prostě nestačí. Patrik sice říkal, že jde jen o sedm zápasů, kde se nedá nic moc připravovat, ale já myslím, že je to podobné jako play-off. Patrik určitě nevyhrál Stanley Cup bez toho, aby měl s týmem propracovaný systém," srovnával pětatřicetiletý obránce, který hrál do 28 let v Evropě a pak odešel do NHL.

Mediální přestřelky okolo české nominace mohou budit dojem, že sotva se na ledě potká Colorado s Montrealem nebo s New Jersey, pustí se do sebe krajané jako gladiátoři v římské aréně. Realita je však zcela jiná - hvězdy z NHL se vzájemně respektují a nejspíš by si celou situaci v klidu vyříkaly u piva.

Flek, který to zanechalo na fasádě národního mužstva, však smyjí jen jeho dokonalé výkony na olympijském turnaji.

Autoři:


Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Další z rubriky

Dvakrát zaplacený flám. Rakouští hokejisté dostali za oslavy pokutu

Rakouský útočník Thomas Vanek se snaží i na zemi bojovat před brankou Finska na

Rakouští hokejisté zaplatí za flám během únorového olympijského turnaje na hrách v Soči pokutu....

Lotyšským hokejistům hrozí kvůli dopingu diskvalifikace z turnaje v Soči

Lotyšští hokejisté brání svého gólmana Kristerse Gudlevskise. (19. února 2014)

Na olympijských hrách v Soči obsadili hokejisté Lotyšska historické osmé místo, nyní jim však kvůli...

Sáblíková: Medaile ze Soči už je poškrábaná. Ale to jí na kráse neubírá

Martina Sáblíková při exhibičním curlingovém turnaji.

Uplynul už přesně týden od chvíle, kdy v Soči přebrala svoji zlatou medaili, přesto se Martina...Najdete na iDNES.cz