Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

VIDEO: Byl bych nejraději za dvojnásobné zlato, říká Železný

3 2012
Londýn (Od spolupracovníka iDNES.cz) - Legendární oštěpař Jan Železný je optimista: "Bára hází na jedničku, Víťa ještě nikdy neházel tak skvěle!" S úsměvem na tváři pak trenér medailových nadějí Barbory Špotákové a Vítězslava Veselého návštěvníkům olympijského Českého domu v Londýně podepisoval fotografie a památníčky.

Jan Železný přiletěl do Londýna až ve středu a doufá, že se na nějaké české sportovce ještě podívá: "Zatím jsem byl jen na atletickém stadionu, abych zjistil, kde co je, a vše bude záležet na plánu našich tréninků. Rád bych se podíval na tenis, kde už si moc vybírat nemůžu. Ale také na naše basketbalistky, které stále ještě mají šanci na postup."

Mezi fanoušky pak zavzpomínal na svou závodní kariéru. "Kolik jsem měl během kariéry oštěpů? Snad třicet a dokonce jsem na jednom závodě dva oštěpy zlomil."

Železný si už dnes o závodním házení oštěpem může nechat jenom zdát. "Raději bych to už moc nezkoušel, protože by musela být na blízku sanitka. Asi bych se na olympiádu nekvalifikoval."

Svým dvěma svěřencům světový rekordman věří. "Byl bych samozřejmě nejraději za dvojnásobné zlato, ale úspěchem už bylo to, že se kvalifikovali na olympiádu. To se podaří jen pár lidem z miliónů. Pokud uvidím, že prodali vše, co v nich je, a přesto na stupně vítězů nedosáhnou, budu i tak spokojený," uzavírá Železný.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze