Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Janda byl rozhozený, litoval kouč

20 2006
Pragelato - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Sjel lanovkou z věže a dlouze telefonoval. Posmutnělý slovinský trenér Vasja Bajc pak řekl: "Po všech těch problémech, co jsme měli, byla moc těžká situace. Pro Kubu i pro mě. Nevím, co jste všichni čekali." Medaili. Byla nedosažitelná?

"Domluvili jsme se, že zkusíme udělat maximum, a já jsem rád, že Kuba začíná zase líp fungovat. Ten olympijský sen se bohužel nesplnil, to je sportovní život. Musíme jít dál. Aby zbytek sezony dopadl tak, abychom měli spokojený konec.

Co podle vás způsobilo ten pád?
Při problémech a tlacích zvenku člověk nemá chuť pracovat, chybí motivace. Nedáváš všechno. Když jeden z týmu nefunguje na sto procent, začne to být jako závaží.

U moře mezi závody jste řekl: Je to starej dobrej Jandys. Skutečně jste věřil ve stupně vítězů?
Přijít do špičky je cesta dlouhá, ale spadnout z ní, to jde rychle. Musíme myslet pozitivně. Jandys je skok od skoku lepší, zase má chuť.

Proč se ho nepodařilo uchránit od zbytečného rozruchu?
Jandys byl před olympiádou tak emocionálně rozhozený, že to nezvládl tak, jak to umí. Kdyby byla olympiáda za čtrnáct dní, dopadl by líp.

Rozloženého skokana dorazila drtivá síla olympijského očekávání?
Světový pohár máš každý víkend. Nezaskáčeš jednou, máš další šanci. Tady se musíš ukázat v jedné chvíli.

Aspoň že větrné obavy se nenaplnily.
Ale stopa nebyla typická. Všude máme sníh. Tady je to led jako na hokeji, běžte se podívat. On pak necítí, jak to jede, neví, kdy se odrazit.

Co bude dál? Zůstanete?
Anulujeme negativní síly zvenku a zkusíme dovést sezonu do konce.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze