Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Janda se omluvil a odjel do Monte Carla

14 2006
Praha - Český skokan na lyžích Jakub Janda se společně se zbytkem národního týmu chystá na olympijský závod na velkém můstku u moře. Lídr Světového poháru společně s Janem Maturou už odjeli z dějiště závodů, Pragelata do Monte Carla, zbytek týmu a trenér Vasja Bajc za nimi odjede v úterý večer.

Soustředění v "nulové" nadmořské výšce, u hladiny moře, naplánoval slovinský šéf národního týmu už dříve.

Ještě před odjezdem z dějiště her se Jakub Janda omluvil fanouškům za svůj výsledek a reakci v televizním rozhovoru krátce po závodu na středním můstku, v němž v neděli skončil třináctý.

Paradoxem však je, že jeho reakce se nachází na serveru skoky.cz , tzn. na serveru, který před několika dny zveřejnil rozporuplný článek o složení realizačního týmu skokanů pro ZOH.

Uvedený text totiž následně rozpoutal aféru kolem (ne)odjezdu Vasji  Bajce do Turína.

Prohlášení Jakuba Jandy ze 13. února 2006

Obracím se na všechny své příznivce, ale i na celou širokou veřejnost, které jsem včera moc nepotěšil svým výkonem a asi ani svým vystoupením v rozhovoru s televizním komentátorem.
 
Co se týká mého výkonu, nejsem s ním spokojen, ale s odstupem času se na něj musím dívat jinak.

Olympijský závod má jinou atmosféru a zejména při závodě na středním můstku rozhoduje psychika. Jak jistě víte, v posledním měsíci se toho kolem mne, trenéra Vasji Bajce i celého úseku skoku odehrálo hodně, bohužel negativního.

Pokoušel jsem se s tím vyrovnat, ale ještě jsem všechno úplně nepřekonal. Dneska ale vím, že nejsem sám, komu se první závod na olympijském středním můstku příliš nevyvedl a musím se zvednout a jít odhodlaně do dalších bojů. A aby se moje psychika srovnávala, musím i já začít od sebe.
 
Proto se chci touto cestou omluvit i všem příznivcům za moje nepovedené vystoupení při rozhovoru, stejně tak i České televizi a jejím komentátorům. Včera mi výsledek závodu nesedl a já jsem to bohužel neustál ani při tomto rozhovoru.

Teď mne čekají tři dny odpočinku a doufám, že se mi do pátku podaří získat zpátky svoji náladu z přelomu roku a že se vrátí Vám dobře známý Jandys! Rád bych Vám všem, mým blízkým i spolupracovníkům brzy opět udělal radost!

Autoři:


Grafton Recruitment Praha
Nástrojař

Grafton Recruitment Praha
Ústecký kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze