Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Januš slavil 36. narozeniny. U televize s Katkou

Kateřina Emmons | foto: MF DNES

11 2008
Čerstvá olympijská vítězka Katěřina Emmons-Kůrková možná ani netušila, že její zlatý závod v Pekingu bude zároveň dárkem na dálku pro střeleckého kolegu z Plzně Miroslava Januše.

Právě sobota 9. srpna, kdy Emmons triumfovala, byla i dnem jeho 36. narozenin. "Na pátek jsem nachystal malou oslavu. Ale nakonec se protáhla tak, že jsem se po čtvrté ranní rovnou posadil k televizi a fandil Katce," smál se Januš, člen Dukly Plzeň.

Sám ještě před čtyřmi lety na hrách v Atlantě bojoval ve své elitní disciplíně, střelbě na běžící terč. Jenže ten závod měl pro něj hořkou příchuť. "Kancaři" byli poté z programu olympiády vyřazeni. "Pořád cítím stesk, a to mluvím ve slušných výrazech," řekl Januš, co do počtu získaných medailí na vrcholných akcích nejpilnější český střelec.

Není divu, že je mrzutý. Startoval na čtyřech olympijských hrách, z Atlanty 1996 si přivezl bronz, v Sydney 2000 skončil osmý. Kateřina Emmons mu tak alespoň na chvíli vylepšila náladu.

"Co říct k jejímu výkonu? Byl prostě nádherný. Ona si pořád drží nadhled, jakoby jí o nic nešlo. Střílela plynule, klidně. Zato já jsem byl za ní pořádně nervózní," svěřil se.

Ani druhý den se příliš neprospal. Kvůli Davidu Kosteleckému, dalšímu zlatému střelci. "Brokaři jsou mi vlastně svým pohybem při závodech bližší, Davidův závod jsem si pořádně vychutnal."

Střelcům na dálku gratuloval. "Zlato je zlato a pro tenhle sport je to ta nejlepší reklama," tvrdil Januš.

I on chce ještě svou sbírku medailí rozšířit. V říjnu doma v Plzni, na mistrovství světa "kancařů".

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze