Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Japonky nepustily české hráčky do hry

21 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Jen dva body uhrály plážové volejbalistky Soňa Dosoudilová s Evou Celbovou v osmifinále olympijského turnaje v Sydney proti Japonkám Takahašiové se Saikiovou. Asiatkám skvěle vyšla taktika postavená na tvrdém podání, bezchybné hře v poli a chytrých ulejvkách. "Vůbec nám nedaly šanci, abychom se chytily," přiznala Eva Celbová. Na pláži Bondi Beach tím skončilo vystoupení českých sportovců, zbylé dva páry nebyly ani mezi nejlepšími šestnácti.

České jedničky Celbová a Dosoudilová nedokázaly využít své výškové převahy, která v součtu činila závratných 32 centimetrů. Na souboje u sítě prakticky nedošlo, Japonky tvrdým servisem znemožnily soupeřkám připravit tvrdý útok a lehké loby v pohodě pochytaly v poli. Za celý zápas se ani jedné ze čtveřice hráček nepodařilo zablokovat útok soupeřek, skoro se nesmečovalo. "Řekly jsme si, že začneme tvrdě, ale vůbec to nešlo," posteskla si Soňa Dosoudilová.

První bod zápasu sice rozhodčí připsali na českou stranu, ale pak závratně narůstaly cifry  jen na opačné straně výsledkové tabule. Změnu nepřinesla krátká dešťová přeháňka, ani návrat sluníčka, nepomohly ani taktické oddechové časy. "Japonky mají nacvičený dril, tvrdě servírují a hrají na hranici rizika. Dneska jim všechno vycházelo, nepolevily ani na chviličku," konstatovala Eva Celbová.

Na českou stranu přibyl druhý bod teprve ve chvíli, kdy už Asiatky upletly šestibodovou šňůru. Podobně jako v prvním případě šlo o přímý bod z podání, Japonky však takových udělaly za zápas snad deset. Zbylé body si připsaly poté, co v poli chytily lehký útok a samy ulily míč někam k postranní čáře. Češky nevěděly, jak na to reagovat. "V průběhu tak rychlého zápasu se nedá nic vymýšlet," omlouvá se Dosoudilová.

Čilé soupeřky byly v poli prakticky bezchybné, o českých hráčkách platil pravý opak. Po jednom z chytře zahraných míčů se vrhly obě, zabořily se do písku, ale situaci nezachránily. Beznaděj. "Nechtěly jsme to vzdát, snažily jsme se bojovat do konce, ale Japonky neměly vůbec slabou chvilku," řekla Celbová.

Zápas rychle směřoval ke konci. Poslední tři body přišly přímo z podání, české hráčky na esa ani nesáhly. Konečné skóre 2:15 se zrodilo za 25 minut.Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz