Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Japonskému krasobruslaři zničila medailový sen rozvázaná tkanička

POHROMA. Japonský krasobruslař Nobunari Oda doplatil na rozvázanou tkaničku. | foto: AP

19 2010
Po krátkém programu byl čtvrtý a dělal si naděje: kdyby to vyšlo, můžu mít medaili. Do volné jízdy dal japonský krasobruslař Nobunari Oda všechno, přesto neuspěl. Kvůli rozvázané tkaničce na brusli.

"Je to moje chyba, já si přeci zavazuji brusle," řekl podle agentury Reuters po závodě zdrcený Oda. "Prostě si příště budu muset dát pozor, aby se něco podobného neopakovalo."

Nobunari Oda doplatil v olympijském závodě na přetrženou tkaničku. Závadu sice rychle odstranil, ale stálo ho to boj o medaile.Nobunari Oda doplatil v olympijském závodě na přetrženou tkaničku. Závadu sice rychle odstranil, ale stálo ho to boj o medaile.Nobunari Oda doplatil v olympijském závodě na přetrženou tkaničku. Závadu sice rychle odstranil, ale stálo ho to boj o medaile.

Všechno se sesypalo najednou: nejdřív spadl při trojném skoku, a potom, ačkoliv rychle vstal, musel jízdu přerušit. Kolem pravého kotníku mu totiž vlály konce rozvázané tkaničky.

Jízdu přerušil, má na to právo. K nápravě mu rozhodčí dali tři minuty. Rychle zajel k trenérovi a kvapem dal všechno dohromady.

Stresovou situaci zvládl, ale koncentrace na medailovou jízdu byla fuč. Oda byl nakonec rád, že v konečném pořadí skončil sedmý. Vyhrál Američan Lysacek.

Nobunari Oda doplatil v olympijském závodě na přetrženou tkaničku. Závadu sice rychle odstranil, ale stálo ho to boj o medaile.

TADY JEŠTĚ VŠECHNO V POŘÁDKU. Jenomže pak Japonec Oda doplatil na tkaničky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze