Není důležité, co jíte, ale co dýcháte, žertuje Jágr o počtu Kladeňáků

Jágr a Kladno, to je "nezničitelné" spojení. Kladeňáků je v nominaci nejvíc ze všech. | foto:  Michal Šula, MAFRA

7 2014
V Naganu ke zlatu dovedli české hokejisty kamarádi z Litvínova, v Soči ale bude největší parta z jiného klubu. A to z Kladna: hned osm hráčů v nominaci národního týmu je s Kladnem jasně spojeno, další dva si pak za klub zahráli. "A prý že Kladýnku nerostou," žertuje na Facebooku nejslavnější z nich Jaromír Jágr.

Je to jeden ze slavných příběhů "Turnaje století" v Naganu. Hokejisté Litvínova nikdy v extralize nezískali titul, zato má hned osm odchovanců klubu olympijské zlato. Petr Svoboda, Jiří Šlégr, Robert Reichel, Vladimír Růžička, Robert Lang, Martin Ručinský, Josef Beránek a Jan Čaloun vybojovali v Naganu medaili na ledě, k tomu tým šéfovala ze střídačky další litvínovská ikona Ivan Hlinka.

Teď na olympiádu do Soči míří podobné množství hráčů z Kladna.

Za Kladeňáky se dá bez debat označit osmička Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, Marek Židlický, Ondřej Pavelec, Tomáš Kaberle, Michael Frolík, Jakub Voráček a Radko Gudas. Za klub si navíc zahráli rovněž Patrik Eliáš a David Krejčí.

"Já stále říkám - není důležité, co jíte, ale co dýcháte," píše Jágr v narážce na průmyslem ovlivněné klima středočeského města a na Facebook přidal historický obrázek kouřících továrních komínů nad Kladnem.

V nominaci kouče Aloise Hadamczika je však ještě jedna početná "klika", i když z trochu šířeji definované oblasti. Za šest Jihočechů v kádru se dají označit brankáři Jakub Kovář a Alexander Salák (oba chytali za Písek a České Budějovice), jindřichohradečtí rodáci bratři Zbyněk a Milan Michálkové, odchovanec Budějovic Martin Hanzal a bojovník Jiří Novotný (Jindřichův Hradec, České Budějovice).

Jihočeské zastoupení je tak hodně silné - ale Kladeňáci prostě vedou. A majitel v extralize se trápících Rytířů Jaromír Jágr tak má aspoň nějaký důvod k radosti.

Autor:

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Zářící, slzící, pařící. Jak si vedly hvězdy NHL na olympiádě v Soči

DRÁSAVÝ SMUTEK. Ruský hokejista Jevgenij Malkin se těžko sbírá ze čtvrtfinálové

Soči (Od našeho zpravodaje) Vypíchl puk švédskému bekovi a pádil s ním vpřed jako vypálený z praku. Kanadský idol Sidney Crosby...

Medaile je přeceňovaná. Jde přece o zážitky, říká zlatá Samková

Česká snowboardistka Eva Samková

VIDEO Před dvěma týdny ještě byla pro řadu lidí v Česku neznámá. Pak Eva Samková na olympijských hrách v...

Zkusila jsem lyže olympijské vítězky, chlubí se Křížová

SPOKOJENÁ. Česká lyžařka Klára Křížová v cíli superobřího slalomu v areálu Rosa...

Poprvé v sezoně dokázala bodovat ve třech závodech Světového poháru. A vzestup výkonnosti potvrdila...

Najdete na iDNES.cz