Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Jde do tuhého. Nervozita už mě občas pohltí, přiznává Sáblíková

Martina Sáblíková | foto:  Michal Sváček, MAFRA

11 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Po tvrdé přípravě v Calgary nemohla téměř chodit, teď ji pomalu začíná přemáhat úzkost z blížící se reality. Rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková jede už v neděli první olympijský závod. "Všechny reklamy ve Vancouveru mi to neustále připomínají. Je to těžké," přiznává.

Takže nervozita stoupá každým dnem?
Dá se to tak říct. Občas mě to pohltí.

Kdy například?
Třeba když se dívám na televizi a běží tam sportovní pořady. A ve Vancouveru všude odpočítávají dny do startu olympiády.

Vidíte, tak už to aspoň nemusíte dělat vy.
Já si to do deníku píšu pořád. Klíčová pro mě bude neděle a závod na tři tisíce metrů. Po něm budu buď uklidněná, nebo ještě víc napjatá.

Co vás uklidní?
Já nevím. (podívá se na kouče Nováka) Nechci, aby to znělo blbě, ale určitě mě uklidní, když vezmu medaili nebo k ní budu aspoň hodně blízko.

sáblíková ležící, spící

Všechno už směřuje k blížícím se závodům, a tak drobná rychlobruslařka Martina Sáblíková veškeré myšlenky upíná pouze k úspěšnému splnění mise zvané zlato. "Ani na nic jiného nemám čas. Každé ráno vyjíždíme v půl desáté na trénink, zpátky se vracíme kolem druhé a odpoledne to samé. Takže mezitím většinou jenom ležím," přiznává.

Do neděle zbývá ještě pár dnů volna. Co máte ještě v plánu?
Pár tréninků, ale hlavně chci odpočívat a spát. Únava z přípravy už sice odezněla a po přesunu do Vancouveru se mi jezdí dobře, ale důležité bude nasbírat co nejvíc sil.

Jak vám vyhovuje místní led?
Je v pohodě, jenže v hale je zatím hodně lidí, takže se ještě úplně nedá porovnat.

Mluvilo se ale o tom, že je pomalejší. Nemáte obavy?
Jo, loni na mistrovství moc rychlý nebyl, ale to už je dávno. Myslím, že se nebude moc lišit od evropských drah. Já si ani nechci na nic stěžovat, mám tu výborné podmínky.

I v olympijské vesnici se vám líbí?
Je to tu moc pěkné. Ještě kdyby přestalo pršet a začalo chumelit. Mně to sice může být jedno, ale lyžařům by to bodlo. Když v televizi vidím, jak na sjezdovky dovážejí sníh, je mi trochu smutno.

Zprávy

ve vašem mobilu

Čerstvé informace z her ve Vancouveru najdete ve svém mobilu. SMS a MMS si objednejte ZDE.

Na m.idnes.cz/vancouver poběží zpravodajství pro mobilní prohlížeče. Ráno si můžete zkontrolovat noční výsledky, cestou do práce vám neuteče ani minuta z on-line reportáží.

Více ZDE.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze