Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Je dobře, že trenér tým omladil, říká před olympiádou veterán Jágr

Jaromír Jágr | foto: MF DNES

9 2010
V pátek nedohrál kvůli střevní viróze zápas, v pondělí – 10 dní před startem olympijského turnaje – však na Ruzyni uklidňoval: "Už jsem v pořádku. Jak rychle to přišlo, tak to odešlo." Jaromír Jágr si zatrénuje doma v Kladně a ve čtvrtek vyrazí vládním speciálem do Vancouveru.

Už myslíte na Vancouver?
Ještě ne. Ligová přestávka nám začala před deseti hodinami, takže já si musím jet domů odpočinout. Jsem hrozně unavený, poslední měsíc to bylo v Rusku náročné, hráli jsme obden.

Takže teď na pár dní vypnete?
To zase ne. To by mi moc nepomohlo a pak bych nemusel ani do Kanady jet. Jeden den si odpočinu, pak si zatrénuju s Kladnem. Poté ještě následuje šest dní, než bude první zápas.

Co říkáte na českou sestavu? Hodně lidí ji chválí.
Mě překvapilo, že tady v Česku někdo něco chválí. Hodně lidí asi čekalo, že Růža vezme starší hráče. Trošičku to změnil, povolal mladší, což je dobře pro budoucnost našeho hokeje. Teď je na nás, jak budeme hrát a jestli nás budou lidé dál chválit. Po prvním zápase budeme moudřejší.

Podle zpráv ze zámoří by však chválit mohli. Vždyť třeba Vokoun chytá téměř v haškovské formě.
Forma se mění skoro ze dne na den. Dneska ji můžete mít obrovskou, za týden to bude jinak. Hlavní je, aby byl člověk zdravý. A abyste věřili v úspěch. Jde o to pochopit, že když se někomu nedaří v jednom zápase, tak se daří jiným a rozhodne právě týmová práce. Na olympiádě je vždycky ohromný tlak na každého zúčastněného, ale já se těším. Kanaďané budou chtít, aby to byl nejlepší hokejový turnaj v historii.

A pro vás to může být turnaj, který vám otevře cestu zpět do NHL.
To zase ne. Nemyslím si, že bych v Americe nemohl hrát ve třetí či čtvrté lajně, a to i kdybych třeba dva roky nehrál vůbec. Já si ale hlavně vůbec nedokážu představit sám sebe, vždyť na úzkém kluzišti nejsem už dvě sezony. Nevím, co to se mnou udělalo. V zámoří se navíc hraje jiný hokej, v KHL je to bezkontaktní. Pořádně jsem neviděl ostatní hráče z NHL, nevím, jak si vedou, protože to z televize nepoznáte.

Češi nejsou favority olympiády. Je to motivace navíc?
Ono se o nás nikdy na velkých turnajích nemluvilo a v posledních letech už vůbec ne. Snad po Naganu... Taky nejsme žádná hokejová supervelmoc.

Do Kanady poletíte vládním speciálem společně s premiérem Fischerem. Těšíte se?
Důležité bude ten let prospat, takže noc předtím nepůjdu spát. Jinak jsem samozřejmě díky Rusku na časové posuny zvyklý, a když bude nejhůř, tak prospím celou olympiádu.

Turnaj čeká jedna novinka, a to že jen vítězové skupin a nejlepší z druhého místa mají jisté čtvrtfinále, ostatní čeká osmifinálový zápas.
Myslím, že je to tak spravedlivější. Mužstvo, kterému se bude v základní části dařit, má výhodu. Bude mít v nohách o zápas méně. Čtvrtfinále se navíc hraje hned den po tom osmifinále, takže mít volno bude ohromné plus.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze