Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je příliš sexy na to, aby neodpovídal

Šebrle u počítače - Roman Šebrle si chce odpovědi na všechny otázky napsat sám: "Baví mě to," říká. | foto: iDNES - Jaroslav Beránek

29 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Do poslední chvíle, než jej trenéři odvolali k přípravě na slavnostní dekoraci vítězů olympijského desetiboje, odpovídal stříbrný medailista Roman Šebrle na otázky čtenářů iDNES v on-line rozhovoru. Během olympijských her přišel už podruhé, před dvěma týdny psal z tréninkového kempu v Brisbane o posledních přípravách, nyní přijímal gratulace a popisoval nejrůznější detaily dramatické desetibojařské soutěže. Všechny otázky ani nestihl během vyměřené hodiny zodpovědět, ale slíbil, že si z počítače v olympijské vesnici vyřídí zbytek.Rozhovor s Romanem Šebrlem najdete ZDE.

V tiskovém středisku přímo na stadionu se Roman Šebrle usadil k redačnímu laptopu, nechal si nastavit stránku, a pak už si vystačil sám. Od minulého rozhovoru už přesně věděl, co jej čeká a na rozdíl od většiny hostů trval na tom, že si bude odpovědi sám zapisovat. Kdyby neměl reprezentančí teplákovou soupravu, tak by se mezi desítky novinářů z celého světa dokonale zapadl.

"Baví mě to, chci si psát všechno sám," řekl nekompromisně a trval na tom i ve chvíli, kdy se začínal vymezený čas krátit, a nevyřízených dotazů bylo pořád dost. "To raději přijdu po ceremoniálu ještě jednou," rozhodl.

Internetu strašně fandí, denně v olympijské vesnici surfuje a hledá především zpravodajství. "Ještě bych potřeboval znát přístupová hesla do databáze ČTK, pak bych byl spokojený," podotkl.

Otázky, které měl tentokrát před sebou k vyřízení, se v mnohém lišily od těch z Brisbane. Čtenáři už mnohem jasněji věděli, koho mají před sebou, a místo obecných otázek o olympijské atmosféře, předstartovních náladách a prognózách, šli po konkrétních problémech.

Nejvíce se opakovalo téma Estonec Nool a jeho sporný pokus v hodu diskem. Právě tam se rozhodlo o zlaté medaili. Roman zopakoval, že kritický moment neviděl. "I když jsou desetibojaři parta, fér se musí hrát. Jestli to byl přešlap, tak měl dostat nulu," napsal Šebrle a jinde k tomu napsal: "Teď jsem šťastný, že jsem stříbrný. Samozřejme zlato by bylo lepší, ale takový už je sport, i když někdy nefér."

Několik čtenářů a především čtenářek parafrázovalo reklamní slogan "Jsem příliš sexy, než abych...", který je spojen s osobou Šebrleho kamaráda a soupeře Tomáše Dvořáka. "Myslím, že jsi sexy," zněla otázka, a atlet zaimprovizoval: "Díky. Taky nevypadáš zle."

Jiný tazatel si zase vzpomněl na desetibojaře Roberta Změlíka, který v roce 1992 zapomněl zlatou medaili v Braceloně v taxíku. Šebrlemu se to však prý rozhodně nestane: "Nenechám, tam se nechává jen zlato."

Rozhovor dosud neskončil, Roman už zná přístupové kódy a slíbil, že na zbývající dotazy odpoví ve volné chvilce přímo z olympijské vesnice. "Já jsem minule zodpověděl 42 otázek, Štěpánka Hilgertová jich měla po zlaté medaili pětačtyřicet," má Šebrle přesně spočítáno. Možná se mu podaří zlatou kajakářku i překonat...

Rozhovor s Romanem Šebrlem najdete ZDE.Další z rubriky

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz