Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je rozhodnuto: trávník se vymění

31 2000
C a n b e r r a - Trávník na stadionu v Canbeře, kde mají fotbalisté 13. září sehrát svůj první zápas olympijského turnaje s USA, bude příští týden vyměněn. K tomuto kroku se rozhodli pořadatelé her poté, co trávník vypěstovaný v Cairns v tropickém prostředí sverního Queenslandu, po převozu do chladného podnebí Caneberry trpěl a stébla zhnědla a odumřela. Ve středu se zdálo, že se stav plochy zlepšuje, ale o den později vládní zmocněnec pro olympiádu Michael Knight rozhodl, že musí být položen nový trávník.

Podle listu Canberra Times se organizátoři pokusili před inspekcí zástupců médií zamaskovat odumřelá místa trávníku nástřikem zelené barvy. "Prvořadým úkolem je zajistit, aby se hrálo podle programu a na kvalitním trávníku," prohlásil Knight. "Nejlepší způsob je celou plochu vyměnit." Podle něj ale zatím není jasné, zda bude nutné přeložit úvodní zápasy jinam.

Výměna trávníku se uskuteční příští týden a podle organizátorů si celá operace vyžádá minimálně tři dny. Pak by měli do Canberry přicestovat experti Mezinárodní fotbalové
federace (FIFA), kteří rozhodnou, zda je povrch způsobilý ke hře. Sporné zatím zůstává, kdo výměnu zaplatí. Podle Knighta ponese náklady vláda teritoria Australian Capital, ta to však odmítla.

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz